Trnavský rínek opäť láka návštevníkov, už v sobotu 12. mája sa otvára 6. ročník obľúbeného podujatia


Foto: Trnavský rínek opäť láka návštevníkov, už v sobotu 12. mája sa otvára 6. ročník obľúbeného podujatia Foto: facebook.com/TrnavskyRinek/

Obľúbený Trnavský rínek otvára svoje brány už po 6. raz. Tento rok poteší všetkých návštevníkov už v sobotu 12. mája od 9:00 do 17:00 na Kapitulskej ulici a Námestí sv. Mikuláša.

Pravú trhovú atmosféru okúsime opäť v najstaršej a zároveň najkrajšej časti Trnavy. Trnavský rínek tu už má svoju tradíciu a aj tentoraz na ňom nájdeme produkty výhradne od slovenských a lokálnych výrobcov a predajcov.

„Hlavná časť gastro zóny spolu so sedením bude situovaná na Mikulášskom námestí a v hornej časti Kapitulskej ulice. Veríme, že si vyberie každý. Pri výbere gastropredajcov sme mysleli aj na vegetariánov, celiatikov či vegánov. Na námestí vás budú lákať parené buchty, chuťovo vyvážené hot-dogy, slovenské jedlá poňaté na streetfood-ový spôsob, poctivé piešťanské oblátky, remeselné pivá, lokálne vína, jablčné mušty a skvelé koláče. Nájdete tam mnoho nových značiek, ktoré na Trnavskom rínku ešte neboli. Samozrejme, objavia sa tam aj známe mená, ktoré sú už u pravidelných návštevníkov nášho trhu obľúbené,“ uviedla Júlia Č. Oravcová, jedna z organizátorie k podujatia.

Jedným z cieľov podujatia je podpora miestnych aktívnych neziskvých orrganizácií.

Kúpou produktov neziskových organizácií budú môcť návštevníci rínku podporiť naprríklad Azylový dom Tamara, Krízové stredisko, trnavský Útulok pri kaplnke alebo sa oboznámiť s prácou pracovníkov a pracovníčok Detského domova z Trnavy.

Pripravený je bohatý sprievodný program a prehliadky Západoslovenského múzea

Na svoje si prídu nie len veľkí, ale aj malí. Deti určite potešia bábkové divadielka, kreatívne dielne v parku či maľovanie na tvár. Atmosféru podujatia dotvorí jazzová hudba, či rezké cigánske rytmy.

Západoslovenské múzeum v Trnave zas ponúka návštevníkom rínku možnosť pozrieť si súčasné expozície aj s odborným výkladom.


„Západoslovenské múzeum pripravilo počas Trnavského rínku o 14. hodine voľné komentované vstupy so sprievodcom do Domu hudby Mikuláša Schneidera Trnavského a o 15. hodine do Múzea knižnej kultúry. V parku bude pripravený i stan pre rodičov, ktorý poslúži na prebaľovanie a kŕmenie bábätiek,“ dodáva Matúš Hlinčík.

Trnavský rínek pre Trnavčanov a návštevníkov Trnavy pripravuje nezisková organizácia Bronco v spolupráci s Mestom Trnavou.

 

Viac informácií nájdete aj na facebookovej stránke udalosti: https://www.facebook.com/events/1984897665166344/
Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo
Miesto: Kapitulská ulica, Nám. sv. Mikuláša v Trnave
Dátum: 10.05.2018 - 15:00
Zdroj: Mesto Trnava