• 14. máj 2025 o 07:40

Polícia klepla dílerom po prstoch priamo na križovatke v Hlohovci, pri sebe mali viac ako 30g pervitínu

Foto: Polícia klepla dílerom po prstoch priamo na križovatke v Hlohovci, pri sebe mali viac ako 30g pervitínu
Foto: FB/Polícia SR - Trnavský kraj

Minulý týždeň operatívni kriminalisti z trnavskej polície v rámci akcie TROJZUBEC zastavili vozidlo zn. Peugeot v meste Hlohovec priamo na jednej z križovatiek a zadržali dvoch mužov. Títo mali za finančnú odmenu predávať konzumentom aj ďalším dílerom pervitín, o čom sa vzájomne dohovárali cez sociálnu sieť. Policajti mužov obmedzili na osobnej slobode.

Po zadržaní osôb následne vykonali osobnú prehliadku a prehliadku motorového vozidla, pri ktorých zaistili viacero stôp a viac ako 30 g pervitínu. Policajti zaistili aj jedno osobné motorové vozidlo, ktorým mala byť páchaná trestná činnosť.

Vyšetrovateľ obvinil 43 a 45-ročného muža zo zločinu neoprávnená výroba a obchodovanie s omamnou látkou a psychotropnou látkou a prečinu neoprávnené prechovávanie omamnej látky a psychotropne látky.

Na základe vykonaných procesných úkonov vyšetrovateľka staršieho z mužov prepustila a je stíhaný na slobode. Mladší z páchateľov je stíhaný vo väzbe, nakoľko už bol v minulosti za drogovú trestnú činnosť, právoplatne odsúdený. V prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody 7 až 15 rokov.

Minútky zo Slovenska