• 29. máj 2025 o 12:30 / aktualizované 29.05. o 20:10

FOTO: V Trnave osadili nové dopravné značky. Podľa vodičov to vyzerá ako dopravné ihrisko, ktoré nemá logiku

FOTO: V Trnave osadili nové dopravné značky. Podľa vodičov to vyzerá ako dopravné ihrisko, ktoré nemá logiku
Foto: Facebook/Nico Harkonnen | Zobraziť galériu

Trnavčania sú z dopravných zmien už unavení. Kým pred pár dňami kritikou nešetrili obyvatelia Prednádražia kvôli dočasnej reorganizácii dopravy na viacerých uliciach, nové pravidlá sa nevyhli ani oblasti pri sídlisku Družba.

Na vlastnej koži si to počas uplynulých dní odskúšal Trnavčan Nico. Považuje ich zatiaľ za priam katastrofálne. „Ľudia, čo pôjdete smerom z Družby na Bernolákovu, choďte rovno cez Prúdy alebo Sladovnícku,“ radí po svojej nedávnej skúsenosti ďalším vodičom.

Ako dodáva, dopravná situácia v danom úseku sa zmenila na dopravné ihrisko, ktoré nemá logiku ani zdravý rozum. V okolí sú osadené značky, ktoré mätú vodičov, v dôsledku čoho tam musí dopravu usmerňovať mestská polícia. O to nepochopiteľnejšie podľa neho je, že v úseku Sasinkova - Bernolákova vybudovali jednosmerku, ktorá je dlhá 100 metrov.

Vodiči sú zúfalí, ako sa dostať na hlavnú cestu?

Jeho príspevok nepotešil viacerých vodičov. Nezostalo im nič iné, ako len nad touto bizarnou situáciou pokrútiť hlavou. Už len čakajú, kedy sa smerom na sídlisko Družba zavedie stopka.

„Si nikdy nepočul výrok, že vodičom treba znepríjemňovať život?“ ironicky podotkol miestny obyvateľ. Zároveň dodal, že vodič je v Trnave nežiadúci druh, ktorý treba eliminovať.

Na vlastnej koži si daný úsek okrem Nica odskúšal v týchto dňoch aj Andrej. Vystavení bol tak naozaj bizarnej situácii. Po tom, čo sa spýtal policajta, ako sa pre nový zákaz dostane na hlavnú cestu, dostal odpoveď, že zavadzia v ceste. Jeho dotaz nebol tak zodpovedaný podľa jeho predstáv.

„Hlavná cesta je teraz cesta do/zo sídliska. A spojnica medzi dvoma vyťaženými prúdmi je vedľajšia,“ vysvetľuje informovanejší obyvateľ.


S danou zmenou však nie je ani on sám spokojný. „Keď už jednosmerku, asi by bola rozumnejšia v opačnom smere. Ale keďže nie som kráľovský radca, zostáva mi len hlavou krútiť,“ dodáva.

O stanovisko sme požiadali mesto Trnava.


Minútky zo Slovenska