Problémy s kosením v mestských častiach sa začínajú pomaly kopiť. Kritika neobišla ani Piešťany, obyvatelia už niekoľkokrát upozornili na zvláštny spôsob kosenia v niektorých lokalitách.
Pre tentokrát sa problémovou stala oblasť Trajan, ktorú majú v obľube psíčkari či športovci. Počas venčenia svojho švornohého kamaráta si jeden z miestnych stav trávnika zdokumentoval a podelil sa s tým v komunitnej skupine. Ako možno vidieť z fotografií, tráva v danej oblasti je nerovnomerne pokosená. Kým po jednej strane kosci prešli, druhej sa, naopak, vyhli.
„Si uvedomte, že Trajan je ako väčšia dedina, že tu žije 4 500 ľudí,“ podotkol nahnevane autor príspevku.
Podobnému problému čelia aj iné lokality. „Buď rád, že vlastne pokosili! Na Vodárenskej nevidím psa v tráve, vysoká je skoro po kolená,“ reagovala ďalšia psíčkarka, ktorá chodí venčiť do inej oblasti.
Niektorí však ich počudovaniu nad vysokou trávou úplne nechápu. Stoja si za heslom, že lepšia je vysoká tráva než suchá zem. S daným krédom však nie každý súhlasí.
„Že si toto nehovoria vo zvyšku civilizovanej Európy. Ja som bol a žil kade tade, ale polmetrovú a dlhšiu trávu som teda nevidel,“ podotkol obyvateľ.
Vysoká tráva môže predstavovať nebezpečenstvo, a to nielen pre zvieratá, ale aj ľudí. Vzhľadom na jej neprehľadnosť je ťažké odhadnúť, čo sa v nej skrýva, čo môže viesť napríklad k úrazom.
Ohľadom kosenia v meste Piešťany sme kontaktovali samosprávu.