TTSK podporí budovanie takmer 200-kilometrového úseku cyklomagistrály, stavať chcú už na jar


Foto: TTSK podporí budovanie takmer 200-kilometrového úseku cyklomagistrály, stavať chcú už na jar Foto: ilustračná - pixabay.com

Na výstavbe unikátnej Vážskej cyklomagistrály, ktorá povedie popri Váhu, má záujem aj Trnavský samosprávny kraj. Takmer 200-kilometrového úseku cyklotrasy chce kraj podporiť aj vďaka finančným príspevkom z Integrovaného regionálneho operačného programu IROP.

Úrad TTSK informoval, že v súčasnosti stojí pred podpisom zmluvy s dodávateľom, ktorý pripraví projektovú dokumentáciu výstavby takmer 200-kilometrového úseku Horný Čepeň - Šulekovo. Predpokladané náklady na výstavbu sú 1 800 000 eur. Skutočné náklady však vyplynú po vypracovaní projektovej dokumentácie.

Ak kraj získa príspevok, začnú stavať už na jar

V prípade, že sa kraju podarí uspieť s projektom a získa príspevok z programu IROP, bude výstavbu spolufinancovať z vlastného rozpočtu len 5% celkových výdavkov projektu. Ak pôjde všetko podľa plánu, s výstavbou by sa mohlo začať už na jar budúceho roka. Cyklomagistrála by tak mohla verejnosti slúžiť najneskôr v roku 2020.


„Národná cyklotrasa povedie od Komárna až po Strečno a spojí štyri kraje. Máme záujem o užšiu spoluprácu s Nitrianskym, Žilinským aj Trenčianskym krajom, aby bola zrealizovaná čo najskôr. Od jej dobudovania si sľubujeme multiplikačný efekt a okrem zatraktívnenia cestovania do práce na bicykli by mohla prispieť k rozvoju cestovného ruchu odbremeneniu ciest. Zároveň chceme pokračovať aj v príprave ďalšej časti v našom kraji, od Šulekova po Piešťany,” povedal riaditeľ odboru stratégií a projektov Miroslav Knap.   

TTSK podporuje budovanie cyklotrás v regióne

Viac ako 40-kilometrová cyklotrasa prepojí 9 obcí v okresoch Dunajská Streda a Galanta. TTSK prispeje 22 000 eur na projektovú dokumentáciu. Trasa bude prechádzať obcami Horné Saliby, Dolné Saliby, Jahodná, Kráľov Brod, Matúško, Mostová, Tomášikovo, Trstice a Vozokany.

DOkopy prispeje kraj na projektové dokumentácie cyklotrás 218 958 €, čo môže pomôcť pri budovaní viac ako 80 kilometrov cyklotrás, ktoré budú realizovať mestá a obce.

Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Trnavský samosprávny kraj