Bažant Kinematograf opäť prináša premietania skvelých českých a slovenských filmov pod holým nebom


Foto: Bažant Kinematograf opäť prináša premietania skvelých českých a slovenských filmov pod holým nebom Foto: www.kinematograf.sk

Populárny Bažant Kinematograf opäť zvíta aj do Trnavy so skvelými českými a slovenskými filmami. Príjemné filmové zážitky priamo pod holým nebom si tak budú môcť Trnavčania vychutnať už od 1. do 5. júla priamo v centre mesta na Trojičnom námestí. Premietanie sa začne vždy večer o 21:30.

Bažant Kinematograf pravidelno od roku 2003 prináša do jednotlivých miest na Slovensku zaujímavý výber filmov z našej ale aj českej produkcie. V jednotlivých mestách na Slovensku ponúka tento open-air festival kolekciu 5 celovečerných filmov a často ich dopĺňa ja krátkymi predfilmami. Jednotlivé zastávky majú štyri – päť dní, program tvorí a večerná projekcia pozostáva z jedného krátkeho a jedného celovečerného českého alebo slovenského filmu.

Premietanie filmov zabezpečujú 2 štýlové retro-autobus typu škoda RTO prispôsobené na profesionálnu projekciu. Jedno premietanie si vďaka technike môže aj v závislosti od priestorov pozrieť naraz až 1 300 divákov.

Bažant Kinematograf 218 prináša tieto zaujímavé filmy:

Nedeľa 1. júla o 21:30 - Čiara (Slovensko, Ukrajina, 2017, 113 min.)

Adam Krajňák je otcom rodiny i hlavou kriminálnej skupiny, ktorá pašuje cigarety cez slovensko-ukrajinskú hranicu. V kruhu svojich najbližších zohráva nenahraditeľnú rolu starostlivého dôverníka, ale aj zásadového a nekompromisného vodcu, ktorému ani v krízových okamihoch nechýba rozhodnosť a sebavedomie. Pokojným spolužitím dvoch prelínajúcich sa svetov otrasie novovybudovaná schengenská hranica a vo všetkých začne rásť nervozita z nejasnej budúcnosti. Keď stroskotá jedna z pašeráckych zásielok, spustí sa nezastaviteľná lavína udalostí, počas ktorých musí Krajňák prehodnotiť svoje vlastné hranice, ktoré doteraz odmietal prekročiť.

Druhý najnavštevovanejší a komerčne najúspešnejší slovenský film minulého roka bol už ocenený na prestížnom medzinárodnom filmovom festivale v Chicagu, získal Cenu za réžiu na MFF Karlove Vary, Zlatého ledňáčka pre najlepší celovečerný hraný film na Finále Plzeň a na domácom udeľovaní cien Slnko v sieti bodoval v hlavnej kategórii Najlepší hraný film i v ďalších piatich kategóriách. 

Pondelok 2. júla o 21:30 - Po strništi bos (Česko, Dánsko, Slovensko, 2017, 110 min.)

Osemročný Eda Souček je vytúžené dieťa, ktoré rodičia strážia viac, ako je zdravé. Diváci ho aj s jeho rodičmi už poznajú z filmu Obecná škola z roku 1991. Vo filme Po strništi bos sa ich príbeh vracia do Edovho raného detstva. Do času, ked jeho otec odmietol príslušnosť k okupantom Protektorátu Čechy a Morava, a celá rodina sa musela odsťahovať z Prahy na vidiek. Malé mesto, kde chlapec zvykol tráviť len krátke chvíle prázdnin, sa teraz stáva jeho domovom. Eda si musí nájsť cestu nielen k miestnej chlapčenskej partii, ktorej svet je úplne odlišný od toho mestského, ale aj k nečakanému rodinnému tajomstvu, a najmä k vlastnej odvahe. Ďalší z lyrických filmov o detstve a hrdinstve v každom z nás od rodinnej autorskej dvojice Jan a Zdeněk Svěrákovci. 


Film na odovzdávaní cien Český lev získal až tri ocenenia, ako aj Cenu filmových fanúšikov, má tiež Cenu divákov z filmového festivalu v Cottbuse. Vlani v exkluzívnej slovenskej premiére uzatváral projekcie Bažant Kinematografu na bratislavskej Magio pláži.

Utorok 3. júla o 21:30 - Backstage (Slovensko, Česko, 2018, 90 min.)

„Ži svoj život!“ Týmto heslom sa riadi mladý zaľúbený pár spod Tatier. Mary a Buddy spoločne so svojou tanečnou skupinou West Coast Crew snívajú o lepšej budúcnosti a bohatstve. Pri tanečnom súboji si ich všimne uznávaný producent a pozve ich na kasting do tanečnej súťaže, ktorá by im mohla otvoriť dvere do sveta šoubiznisu. V túžbe splniť si svoj sen o úspechu a bohatstve však čelia tvrdým skúškam a tie preveria ich charaktery i vzájomné vzťahy. Najhúževnatejší je Buddy, ktorý je pre výhru schopný obetovať takmer všetko, aj lásku. Sklamaná Mary hľadá útechu a pochopenie u citlivého Huga.

Prvý film, v ktorom si zahrali tanečníci známej a úspešnej slovenskej tanečnej skupiny The Pastels a ich ženský protipól Ladylicious, ako aj český spevák a ex-finalista česko-slovenskej SuperStar Ben Cristovao.

Streda 4. júla o 21:30 - Otcova volga (Česko, 2018, 90 min.)

Eva je kostýmová výtvarníčka, pôžitkárka a manželka šarmantného Ludvíka, ktorý však nečakane a bez rozlúčky umrie. Až tak nečakane, že jej nestačí povedať, že okrem ich spoločnej dcéry Terezy mal ešte rovnako starého nemanželského syna. Naznačuje to aspoň starostlivo ukrytá detská kresba, ktorú Tereza náhodou objaví. Eva je rozhodnutá prekvapivé odhalenie veľkoryso ignorovať. S Ludvíkom si vždy všetko hovorili, o svojich milencoch a milenkách mali navzájom prehľad a je presvedčená, že keby aj nejaký nemanželský syn existoval, určite by o ňom vedela ako prvá. Tereza, ktorej sa rozpadáva vlastný život, sa však k prízraku nevlastného brata upne. Spoločne s matkou sa teda vydávajú Ludvíkovým veteránom Volga GAZ 21 po stopách jeho bývalých mileniek a priateľov, aby odhalili skrývané tajomstvo.

Štvrtok 5. júla o 21:30- Prezident Blaník (Česko, 2018, 95 min.)

Príbeh lobistu Antonína Blaníka, ktorý sa rozhodne kandidovať na prezidenta Českej republiky. Blaník je jedným z najvýznamnejších lobistov v krajine. Pracuje pre politické strany, pre samotného prezidenta a hlavne sám pre seba. Jedného dňa sa rozhodne, že už je načase vystúpiť z politického zákulisia a oznámi kandidatúru na funkciu českého prezidenta. Kampaň v znamení hesla „nikto vám nemôže dať to, čo vám ja môžem sľúbiť“ má úspech. Tondova kandidatúra sa však skončí skôr, než sa vôbec začala, pretože jeho tajomník Žížala nedoručí na ministerstvo včas podpisové hárky. No nebol by to Tonda Blaník, keby si s takou „nepríjemnosťou“ neporadil. Je predsa ešte dosť iných kandidátov a do Tondovej hlavy nikto nevidí… Príbeh filmu sa odohráva na pozadí skutočných udalostí druhej priamej voľby prezidenta Českej republiky. Vystupuje v ňom celý rad reálnych aktérov českého politického a spoločenského života.


Miesto: Trojičné námestie Trnava
Dátum: 01.07.2018 - 11:00    05.07.2018 - 13:00