Dve závažné nehody s účasťou motorkára za jeden deň - polícia upozorňuje motocyklistov na riziká


Foto: Dve závažné nehody s účasťou motorkára za jeden deň - polícia upozorňuje motocyklistov na riziká
Galéria: 7 fotiek
Foto: KR PZ Trnava

Počas utorka 24. júla zasahovala polícia pri dvoch závažných nehodách motocyklistov. Nehody sa stali krátko po sebe v okresoch Senica a Hlohovec.

Hlásenie o prvej nehode dostala polícia o 14:18. Nehoda sa stala na ceste v obci Kúty. 42-očný žena vychádzala autom zn. Volkswagen Golf z miesta mimo cesty a odbočovala do ľava. od obce Sekule v tom momente prichádzal 26-ročný motocyklista z obce Brodské. Na mieste došlo k zrážke auta s motorkou Yamaha 600.

Motorkár utrpel pri nehode závažné poranenia, s ktorými ho letecky previezli do nemocnice. Polícia dzchovou skúškou vylúčila požitie alkojjolu u vodičky GOlfu. Motorkárovi nariadili za týmto účelom odber krvi.


Krátko po tejto nehode prijali policajti oznámenie o ďalšej zrážke na ceste s účasťou motocyklistu. K druhej nehode došlo medzi obcami Pastuchov a Hlohovec. 21-ročný vodič z Nitry pravdepodobne neprispôsobil rýchlosť jazdy svojim schopnostiam a povahe vozovky. V pravotočivej zákrute prešiel do protismeru a zrazil sa s osobným autom Chevrolet Cruze.

Mladý vodič utrpel pri nehode stredne ťažké poranenia. Ďalší účastníci nehody sa nezranili. Dychové skúšky vylúčili požitie alkoholu u oboch vodičov.

„Polícia apeluje na motocyklistov, aby z pocitu vlastnej bezpečnosti prispôsobili jazdu tak, aby minimalizovali rizikové situácie na cestách. Nie každá situácia je predvídateľná pre ostatných vodičov. Stále ide o najrizikovejších účastníkov cestnej premávky a zodpovedný prístup by mal byť na prvom mieste,“ informovala Mária Linkešová, hovorkyňa KR PZ Trnava. 
Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: KR PZ Trnava