Likvidovali tovar nevyhovujúci ochrane zdravia spotrebiteľa, colníci zničili 58 309 falzifikátov


Foto: Likvidovali tovar nevyhovujúci ochrane zdravia spotrebiteľa, colníci zničili 58 309 falzifikátov
Galéria: 6 fotiek
Foto: Colný úrad Trnava

Colníci v Dunajskej Strede v minulom roku zadržali množstvo falzifikátov pri kontrole zásielok. Falošné výrobky v stredu 25. júla pod dohľadom zošrotovali a spálili. Ak by sa tovar dostal na trh, majiteľom ochranných známok by vznikla škoda vo výške 700 000 eur.

„Tovar zaistili colníci v Dunajskej Strede v minulom roku pri kontrole zásielok v rámci colného konania pri dovoze tovaru. Fyzickou kontrolou colníci zistili, že tovar by mohol porušovať práva duševného vlastníctva, čo aj majitelia ochranných známok potvrdili. Tovar pochádzal z Číny a bol určený príjemcovi na český trh. Išlo najmä o plyšové a plastové hračky, zapaľovače a štítky na kabelky,“ informovala Iveto Zlochová, hovorkyňa Colného úradu Trnave.

Celkovo colníci v stredu zlikvidovali 58 309 kusov tovaru, aby predišli ich opätovnému použitiu. Aj takýmto spôsobom sa colníci snažia zamedziť distribúcii tovaru, ktorý môže byť v porovnaní s originálmi menej kvalitný, čím by mohol ohroziť zdravie oklamaných spotrebiteľov. Falzifikáty často nevyhovujú predpisom, ktoré sú zamerané aj na ochranu zdravia spotrebiteľov. Ich zloženie je často nevyhovujúce aj kvôli použitým materiálom a nižšej kvalite spracovania výrobku.Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Colný úrad Trnava