• 9. august 2025 o 12:00

FOTO: Kriminalisti z Galanty rozbili drogový biznis. Zaistili množstvo drog a peňazí, dvoch mužov už obvinili

FOTO: Kriminalisti z Galanty rozbili drogový biznis. Zaistili množstvo drog a peňazí, dvoch mužov už obvinili
Foto: Facebook/Polícia SR - Trnavský kraj

Galantskí kriminalisti spolu s trnavskými a bratislavskými „kukláčmi“ v utorok vykonali rozsiahlu policajnú akciu zameranú na obchodovanie s drogami. Jej výsledkom boli tri zadržané podozrivé osoby a viac ako 290 gramov pervitínu. 

Policajti počas akcie vykonali dve domové prehliadky, osobné prehliadky a prehliadku motorového vozidla zn. Škoda Scala. Drogy našli ukryté na rôznych miestach, prevažne v tzv. „mŕtvych schránkach“. Okrem zakázaných látok zaistili aj finančnú hotovosť a ďalšie látky a predmety, ktoré budú predmetom ďalšieho skúmania.

Zároveň zadržali tri osoby – dvoch mužov a jednu ženu. Dvojicu mužov vo veku 35 a 40 rokov už vyšetrovateľ kriminálnej polície z Galanty obvinil z distribúcie drog. Predávať ich mali priamo z domu, ale aj rozvážať autom či kolobežkou. 

„Zároveň bol spracovaný podnet na ich väzobné stíhanie. V súčasnosti obvinení čakajú na rozhodnutie súdu v cele policajného zaistenia. Žena bola zo zadržania prepustená,“ ozrejmila polícia. Ak obvineným mužom dokážu vinu, hrozí im väzenie až na 15 rokov. 


Minútky zo Slovenska