Dvojica kradla peňaženky v obchodoch, hrozí im väzenie až na 5 rokov


Foto: Dvojica kradla peňaženky v obchodoch, hrozí im väzenie až na 5 rokov Foto: ilustračná

Polícia zatkla dve osoby, ktoré sú podozrivé z okrádania predavačiek počas ich pracovnej doby. V oboch prípadoch využili zaneprázdnenosť žien.
V prvom prípade prišli 6.11. do predajne s odevmi neďaleko Trojičného námestia v Trnave a z dámskej kabelky za pokladničným pultom nepozorovane vytiahli peňaženku. Okrem osobných vecí odcudzili majiteľke doklady a bankomatové karty, z ktorých sa im podarilo vybrať 650 eur.
Rovnakým spôsobom pripravili o peňaženku aj predavačku v neďalekom nákupnom centre. Jeden z dvojice predavačku zamestnával otázkami o tovare a druhý zatiaľ vybral z kabelky peňaženku, v ktorej sa nachádzala finančná hotovosť 100 eur a z kasy zobral tržbu ďalších 100 eur.  

Ešte v ten deň polícia zadržala dve osoby, 33-ročného muža a o dva roky mladšiu ženu. Vyšetrovateľ oboch obvinil. Na základe rozhodnutia súdu boli obe osoby prevezené do výkonu trestu, keďže už boli v minulosti trestané. 

„Polícia upozorňuje ľudí, aby si svoje osobné veci, kabelky nenechávali bez dozoru a na „očiach“ verejnosti. Nie je zriedkavosťou vidieť stále v nákupných vozíkoch odložené kabelky, v obchodoch pri skúšaní voľne položené peňaženky ani zle uzavreté osobné veci. Ľahko dostupnou korisťou sú aj tzv. crossbody tašky. Návštevníkom nákupných centier odporúčame, aby si peniaze oddelili od dokladov. Krádežou peňaženky prichádzajú ľudia zväčša nielen o peniaze, ale aj o doklady, kľúče od auta, mobilné telefóny a iné cennosti. Najlepšia prevencia je preto opatrnosť,” uviedla hovorkyňa KR PZ v Trnave, Mária Linkešová.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: KR PZ Trnava