Primátor Piešťan podal trestné oznámenie za vyhrážanie smrťou a tvrdenia, že zbil manželku


Foto: Primátor Piešťan podal trestné oznámenie za vyhrážanie smrťou a tvrdenia, že zbil manželku Foto: Facebook/Peter Jančovič

Zasadnutie mestského zastupiteľstva v Piešťanoch narušila skupina obyvateľov protestujúcich proti parkovacej politike mesta. Ako uvádza regionálny denník My Trnava, ktorý získal informácie od tlačovej agentúry SITA, primátor Piešťan Peter Jančovič nepokojný dav vyzval k tomu, aby neútočil na jeho rodinu a neohrozoval jeho manželku a ešte nenarodené dieťa.

„Chcem poprosiť, aby ste sa mi prestali vyhrážať smrťou niekoľkými bodnými ranami, dohadovať to na sociálnej sieti, a chcem vás poprosiť, ak to súvisí s tým, že sa mi niekto pokúsil vykopnúť v jednu sobotu dvere, aby sa to nedialo,“ uviedol Jančovič v emotívnom príhovore počas prerušeného zasadnutia mestského zastupiteľstva.

Jančovič zároveň umožnil štyrom zástupcom nahnevaných občanov, aby vystúpili so svojimi požiadavkami. Na to jedna z obyvateliek poukázala na tému údajne zbitej manželky s vysvetlením, že si myslí, že sa môže pýtať na čokoľvek.

V dôsledku toho primátor Piešťan podal na polícii trestné oznámenie za ohováranie pre šírenie nepravdivých informácií o tom, že zbil manželku. Rovnaké kroky podnikla aj jeho manželka. Ďalšie trestné oznámenie sa zaoberá vyhrážaním so smrťou.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu