Kamenný mlyn ponúkne viac ako 400 Trnavčanom nové bývanie


Foto: Kamenný mlyn ponúkne viac ako 400 Trnavčanom nové bývanie Foto: About Architecture

Dopyt po dostupnom bývaní v Trnave rastie, o čom svedčí aj výstavba nových bytových domov. Podľa informácií Trnavského rádia môže v nasledujúcich rokoch v obytnej zóne Kamenný mlyn pribudnúť sedem bytových objektov.

Zo stavebného povolenia spoločnosti Villers vyplýva, že ide celkovo o 163 bytov, ktoré môžu viac ako 400 Trnavčanom ponúknuť nové bývanie. V dvoch prípadoch má ísť o nebytové priestory.

V súlade s územným plánom mesta domy môžu mať najviac päť až šesť podlaží, pričom horné podlažie bude v každom objekte ustúpené. Na strechách bude extenzívna zeleň, bytové jednotky na prízemí budú mať k dispozícii predzáhradky. Byty budú mať od jednej po štyri izby.

V súčasnosti je obytná zóna Kamenný mlyn typická najmä pre rodinné domy. Villers plánuje stavať nové objekty na pozemku približne 1,7 hektára, ktorý sa tiahne od Ulice Karola Elberta k železničnej trati Trnava - Kúty.

„Súčasťou obytnej zóny sú plochy kvalitnej verejnej zelene, v rozsahu prevyšujúcom stanovené regulatívy, s parkovou úpravou a zariadením detského ihriska, odpočinkovej plochy a fitparku. Plochy statickej dopravy sú zabezpečené v potrebnom rozsahu. Šesť bytových domov má priestor pre parkovanie umiestnený v polozapustenom podzemnom podlaží,“ upresňuje stavebný úrad v stavebnom povolení.

V podzemných garážach je celkovo navrhnutých 72 parkovacích miest, ďalších 152 bude umiestnených v teréne.

V minulosti obyvatelia Trnavy proti výstavbe bytových objektov v lokalite Kamenného mlyna protestovali, avšak neúspešne.


Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu