Trnavská župa buduje nové psycho-sociálne centrum, klientom poskytne tieto služby


Foto: Trnavská župa buduje nové psycho-sociálne centrum, klientom poskytne tieto služby Foto: Trnavský samosprávny kraj

Pri župnom zdravotníckom zariadení Zdravá župa na Študentskej 16 v Trnave má vzniknúť nové psycho-sociálne centrum. Jeho súčasťou bude psychologická a psychiatrická ambulancia a tiež psychiatrický stacionár. Informoval o tom Trnavský samosprávny kraj.

„Potreba zdravotnej starostlivosti v oblasti duševného zdravia neustále narastá. Čoraz viac ľudí vyhľadáva pomoc psychológov či psychiatrov, a tento dopyt vnímame aj v Trnavskom kraji. Stavebné práce na objekte začali v januári tohto roka a z rozpočtu župy sme naň vyčlenili 800-tisíc eur,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

Čo všetko prejde rekonštrukciou?

Nevyužité priestory zdravotníckeho zariadenia aktuálne prechádzajú rozsiahlou rekonštrukciou a rozširovaním. Obnovou prejde strecha, fasáda, ale aj vonkajší areál. Menia sa tiež okná a podlahy. Predpokladaný termín ukončenia stavebných prác je jeseň 2024.

V centre by mal okrem psychológa a psychiatra pôsobiť aj sociálny pracovník, ktorý bude vykonávať sociálne poradenstvo. Centrum sa má tiež využiť na podporu prevencie a informovania verejnosti v oblasti duševného zdravia. Dostupné budú semináre, prednášky či konferencie.


Motivačný program pre lekárov špecialistov

Spolu s novým centrom župa oznámila aj zavedenie motivačného programu pre existujúcich lekárov, špecialistov v nedostatkových odboroch. Pokračuje však aj v motivačnom programe na prilákanie nových lekárov do Trnavského kraja, ktorí by v ňom poskytovali zdravotnú starostlivosť dlhodobo.

„Aj prostredníctvom zdravotníckych dotácií, na ktoré župa z rozpočtu vyčlenila spolu 400-tisíc eur, vytvára podmienky na ďalšie zvyšovanie kvality zdravotnej starostlivosti pre obyvateľov,“ informuje Trnavský samosprávny kraj.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu