• 15. október 2025 o 07:40

Cez víkend sa v Trnave koná posledný tohtoročný blšák, ulice v meste zaplní desiatky predajcov

Foto: Cez víkend sa v Trnave koná posledný tohtoročný blšák, ulice v meste zaplní desiatky predajcov
Foto: FB/Trnavský blšák

Trnava sa opäť stane miestom stretnutia milovníkov starožitností a unikátnych pokladov. Už v sobotu 18. októbra sa od 9. do 13. hodiny uskutoční posledný tohtoročný Trnavský Blšák na Mikulášskom námestí a ulici M. Sch. Tajovského.

Podujatie sľubuje bohatý výber pokladov – od hračiek, oblečenia, tašiek, keramických a kovových drobností, hudobných nástrojov, filmových a fotografických predmetov až po starožitné hodiny.

Okrem širokého sortimentu blšákových predmetov majú organizátori aj praktický tip pre návštevníkov. Hoci ešte nechcú strašiť príchodom Vianoc, odporúčajú, aby tí, ktorí plánujú kúpu darčekov, začali premýšľať už teraz. Kúpa niektorých darčekov na blšáku v októbri môže pomôcť ušetriť peniaze a predísť decembrovému finančnému stresu, keď sa nákupy hromadia na poslednú chvíľu.

Októbrový Trnavský Blšák je tak nielen príležitosťou na nákup originálnych predmetov, ale aj príjemnou sobotnou aktivitou pre rodiny, priateľov a všetkých, ktorí chcú stráviť čas v historickom centre mesta, prechádzať sa medzi stánkami a objavovať skryté poklady.

Minútky zo Slovenska