Jablonica čoskoro spúšťa nový projekt – Senior Taxi, špeciálne určený pre seniorov od 65 rokov, ktorý má za cieľ uľahčiť dopravu starším obyvateľom a sprístupniť im jednoduchý a bezpečný spôsob presunu po obci aj do okolitých miest. Služba je navrhnutá tak, aby seniori mohli pohodlne navštíviť úrady, štátne inštitúcie, polikliniku, lekáreň, poštu, obchod, alebo aj cintorín, bez nutnosti spoliehať sa na rodinu či verejnú dopravu.
Cenník je prispôsobený potrebám seniorov – jazdy v rámci dediny Jablonica budú stáť od 0,50 € do 1 € (v cene 1 € je zahrnutá aj spiatočná cesta). Pre prevoz medzi obcami, konkrétne Osuské – Jablonica a Cerová – Jablonica, bude za sumu 2,50 € – 3 €. Senior Taxi bude k dispozícii v pracovné dni od 6:40 do 14:00, cez víkendy podľa objednávok, pričom je potrebné rezervovať jazdu minimálne 24 hodín vopred, aby bolo možné efektívne naplánovať trasu a kapacitu vozidla.
Tento nový projekt prináša seniorom výrazné zjednodušenie každodenného života, umožňuje im byť samostatnejšími a bez obáv sa pohybovať po meste a okolí.