• 30. október 2025 o 10:20

Skupina vandalov hádzala po deťoch v Senici vajíčka, polícia však okamžite zakročila. Výtržníkom teraz hrozí pokuta

Foto: Skupina vandalov hádzala po deťoch v Senici vajíčka, polícia však okamžite zakročila. Výtržníkom teraz hrozí pokuta
Foto: FB/Mesto Senica

Pred pár týždňami vyvolala v Seredi vlnu pobúrenia správa o skupine ľudí, ktorá po deťoch hádzala vajíčka priamo z auta. Na incident upozornil jeden z otcov, ktorého dcéra sa stala terčom tohto nepochopiteľného a nebezpečného správania.

Podľa jeho slov sa skupina pohybovala na šedom alebo striebornom aute po Komenského ulici, v blízkosti školy, a počas jazdy hádzala vajíčka na deti. Jedno dievčatko trafili, dcéra prišla so strachom domov. Dávajte pozor, ak by ste ich videli, opíšte si prosím ŠPZ. Poprípade ak by mal niekto kamerový záznam,“ upozornil nahnevaný otec.


Na sociálnych sieťach sa okamžite ozvali ďalší rodičia, ktorí zažili niečo podobné. „Aj po mojom synovi hodili vajce. Vraj šoférovala žena a keď sa k nemu priblížili, zakričala “teraz” a zozadu niekto hodil vajce. Odniesla si to našťastie iba bunda, ale čo je toto za dobu?“ pridala sa Janka.

Polícia okamžite konala

Prípad neostal bez odozvy. Mestská polícia v Seredi začala okamžite konať. Na základe podnetov od rodičov a informácií zo sociálnych sietí sa pustila do objasňovania priestupku proti občianskemu spolunažívaniu. Policajti prešli záznamy z mestského kamerového systému a vďaka spolupráci s obyvateľmi sa im podarilo rýchlo identifikovať páchateľov.

Ako sa ukázalo, išlo o trojicu mladých ľudí zo Senice, Myjavy a Borského Mikuláša. Po konfrontácii sa k činu priznali a tvrdili, že išlo o „žart“.

„V súčasnosti si už uvedomujú nevhodnosť svojho správania a poškodeným sa ospravedlnili. Spisový materiál bude postúpený na Okresný úrad Senica na ďalšie prerokovanie priestupku. V prípade preukázania viny hrozí výtržníkom pokuta až do výšky 1 000 €, dodala mestská polícia.

Minútky zo Slovenska