Stredná škola v Trnave otvorí v novom školskom roku nový odbor


Foto: Stredná škola v Trnave otvorí v novom školskom roku nový odbor Foto: Facebook/Stredná odborná škola obchodu a služieb, Lomonosovova 2797/6,91854,Trnava

Trnavský samosprávny kraj v nasledujúcom školskom roku 2024/2025 otvára v jednej zo župných škôl nový maturitný odbor - ochrana osôb a majetku. Záujemcovia o štúdium si môžu podať prihlášku na Strednú odbornú školu obchodu a služieb na Lomonosovovej ulici v Trnave.

Odbor sa bude zameriavať na výkon činností v bezpečnostných službách, orgánoch štátnej správy a ďalších bezpečnostných útvaroch. Študenti tak môžu nadobudnúť vedomosti z oblasti zabezpečenia objektov, kriminalistiky, správneho a trestného práva či náuky o zbraniach a strelive.

„Absolventi budú zdatní na prácu v spoločnostiach, ktoré sa zaoberajú ochranou a zabezpečením objektov či monitoringom osôb a automobilov,“ približuje Trnavský samosprávny kraj.

Viac informácií sa záujemcovia môžu dozvedieť počas Dňa otvorených dverí, ktorý sa uskutoční v stredu 14. februára. Prihlášku na strednú školu je možné podať najneskôr do 20. marca.


Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu