- 16. november 2025 o 15:00 / aktualizované 17.11. o 08:30
FOTO: Pondelok prinesie do Trnavského kraja silný vietor, predpoveď sa týka najmä týchto lokalít
Slovensko sa musí pripraviť na nepriaznivé počasie. Počas nedele sa vo viacerých lokalitách očakáva silný dážď, počas pondelka a utorka príde silný vietor, a to aj v nižších polohách, ako aj sneženie. Upozornil na to Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ).
Na nedeľu vyhlásil pre viaceré okresy v takmer všetkých krajoch s výnimkou Bratislavského a Trnavského kraja výstrahu prvého stupňa pred dažďom, ktorá potrvá do 18:00 hod. Miestami sa očakáva výskyt dažďa s úhrnom zrážok 30 až 45 milimetrov.

„Tento úhrn zrážok predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. Predpokladaný úhrn a intenzita zrážok sú v danej ročnej dobe a oblasti bežné, ale môžu spôsobiť škody menšieho rozsahu,“ ozrejmil SHMÚ.
Nový týždeň odštartuje silným vetrom a možným snežením. Výstraha prvého stupňa pre vietor je vyhlásená pre viaceré okresy Bratislavského, Trenčianskeho, Košického, Nitrianskeho, Trnavského a Prešovského kraja, pričom platí v poobedných hodinách.
Fúkať bude najmä v Trnave, Skalici, Senici, Piešťanoch, Hlohovci, Galante a Dunajskej Strede. V týchto mestách sa očakáva miestami výskyt vetra, ktorý dosiahne rýchlosť 65 až 70 kilometrov za hodinu. „Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu,“ upozorňujú meteorológovia.

Sneženie sa môže vyskytnúť v nasledujúcich dňoch prevažne na severe stredného a východného, ale aj v časti južného Slovenska. Na viacerých lokalitách má napadnúť do 5, niekde až 10 centimetrov snehovej pokrývky. Vyskytnúť sa môže v polohách vyšších ako 400 metrov nad morom.
„Uvedená výška nového snehu predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity (dopravu a pohyb osôb). Predpokladaná výška nového snehu je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu,“ zhodnotil ústav.
Minútky zo Slovenska
- 25.04. Do baterkárne v Šuranoch už hľadajú zamestnancov. Platy od 2 300 eur, no aj povinnosť absolvovať školenie v...
- 25.04. OhniskO Fire Dining & Brew Bar sa zaradil sa medzi najlepšie reštaurácie. Ktoré ďalšie košické podniky excelovali?
- 25.04. FOTO: Ján Balciar, ktorý šéfoval tajným, predáva svoju luxusnú chatu v Nízkych Tatrách, jej cena aj vzhľad vás prekvapí
- 25.04. VIDEO: Futbalové ihrisko v Stupave obsadila večer nečakaná tréningová zostava. Čo na to domáci klub?
- 25.04. Od 1. mája platí zákaz alkoholu aj pre spolujazdcov. Pokuta až 650 €, no platí dôležitá výnimka
- 25.04. FOTO: Mesto Prešov plánuje komplexnú rekonštrukciu Slovenskej ulice. Ilustračné vizualizácie pohoršili obyvateľov
- 25.04. Kam cez víkend v okolí Nitry? 5 tipov na jarné výlety s úžasnými výhľadmi, pri ktorých sa ani nezapotíte
- 25.04. Dievčatku spadla zmrzlina na zem skôr, než si ju stihla vychutnať. Takúto reakciu košickej zmrzlinárne nečakali...
- 25.04. Podozriví asfaltéri sa opäť objavili pri Žiline. Varuje pred nimi obec, na čo si dať pozor?
- 25.04. Neviete, kam sa vybrať na výlet? Na Podpoľaní stojí unikát, ktorý inde len tak nenájdete
- 25.04. FOTO: Pálenie Ďura je na Považí stále živým zvykom. Pozrite sa, kde všade túto tradíciu môžete zažiť
- 25.04. Do práce sa pôjde aj 8. mája. Pozor, niektoré skupiny zamestnancov nedostanú ani euro navyše
- 25.04. Mladý talent a obrovský úspech! Prešovčanka ovládla Európu, z majstrovstiev v bojovom športe si nesie zlato aj striebro
- 25.04. Obyvatelia Podhradovej sa hnevajú na starostu, my nepatríme k Severu? Pozývajú ho, aby sa k nim prišiel pozrieť
- 25.04. VIDEO: Chodci nečakane vbehli pred autobus v Bratislave, šofér len tak dobrzdil a vzápätí sa strhla vulgárna hádka