V Trnave vznikne pracovná príležitosť pre takmer 500 ľudí. Talianska firma tu založila svoju pobočku


Foto: V Trnave vznikne pracovná príležitosť pre takmer 500 ľudí. Talianska firma tu založila svoju pobočku Foto: Ilustračné foto/pexels.com

Obyvateľov Trnavského kraja čaká v nasledujúcich rokoch nová pracovná príležitosť. Ako informuje regionálny denník MY Trnava, talianska spoločnosť Meta System na území Trnavy založila slovenskú entitu Meta System Slovakia. Už od marca tohto roku by mala začať montovať palubné nabíjačky pre automobilky.

Talianska spoločnosť sa pre daný krok rozhodla v súvislosti so získaním zákazky od nemeckého závodu BMW. Preferovanými lokalitami okrem Slovenska boli aj Poľsko či juh Talianska.

Po potvrdení od zákazky od BMW spoločnosť založila novú entitu, pričom požiadala o investičnú pomoc. V žiadosti uviedla, že trnavský závod má v pláne investovať celkovo 157 miliónov. Vytvoriť sa tak môže takmer 500 nových pracovných miest.

Ako dodáva týždenník Trend, Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu bola so zástupcami firmy v kontakte už v júli 2022. V tom čase bola pre investora pripravená ponuka vhodných nehnuteľností a niekoľkokrát konzultovaná schéma regionálnej  investičnej pomoci.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu