Trnavčan si zabudol peniaze v bankomate, hľadá nálezcu. Čo robiť v takom prípade? Pomôžu vám kamery?


Foto: Trnavčan si zabudol peniaze v bankomate, hľadá nálezcu. Čo robiť v takom prípade? Pomôžu vám kamery?

Stalo sa to už nie jednému z vás. Vyberáte peniaze z bankomatu, zamyslíte sa a zrazu od neho odídete bez toho, aby ste si hotovosť vzali. V každodennom zhone ste na ňu jednoducho zabudli. To isté sa stalo aj jednému z členov facebookovej skupiny Trnava.

„Hľadám poctivého nálezcu, ktorý našiel 10. februára, v sobotu, v Tescu, v bankomate hotovosť,“ uvádza anonym v príspevku. Ten vyvolal rôzne reakcie. „To vážne? Kto si tam nechá hotovosť!!!“ rozčuľuje sa jedna z členiek skupiny. Iní naopak ponúkajú rady.

„Treba zavolať do banky a vec nahlásiť. Uviesť čas a miesto, a podať to ako reklamáciu. Ak to posúdia ako oprávnené, vrátia vám peniaze. Viem to z vlastnej skúsenosti,“ píše Peter. Rudolf zas upozorňuje na to, že bankomat by mal po určitej dobe peniaze vtiahnuť späť. Čo však robiť, ak banka takýmto bankomatom nedisponuje alebo vám nevie v riešení problému pomôcť?

Zabudnutú hotovosť môžete riešiť aj právnou cestou. „Odporúčam vám podať trestné oznámenie na neznámeho páchateľa a to z dôvodu podozrenia zo spáchania trestného činu Zatajenia veci podľa § 236 Trestného zákona. Podľa obrazového záznamu z bankomatu a časového údaja vášho výberu hotovosti je možné stotožniť osobu, ktorá si prisvojila vaše finančné prostriedky,“ uvádza vo svojej online právnej poradni advokátska kancelária Ficek & Partners.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu