×

Prečo sledovať WhatsApp

  • odstávky elektriny, tepla a vody,
  • uzávierky ciest, nehody,
  • meškania vlakov a MHD,
  • mimoriadne udalosti,
  • dôležité správy.
Sledovať WhatsApp
  • 4. február 2026 o 15:40

FOTO: Na Kornela Mahra sa otvoril nový športový areál, ponúka šport, hry aj oddych pre deti i verejnosť

Nový školský dvor v Trnave ponúka šport, hry aj oddych pre deti i verejnosť

FOTO: Na Kornela Mahra sa otvoril nový športový areál, ponúka šport, hry aj oddych pre deti i verejnosť
Foto: Mesto Trnava | Zobraziť galériu

Trnava naďalej modernizuje školské areály. Z deviatich mestských základných škôl má už osem obnovené školské dvory, pričom najnovšie sa dočkala na Ulici Kornela Mahra, kde koncom roka 2025 vznikol moderný priestor na šport aj oddych. Posledným, deviatym areálom, ktorý čaká na obnovu, je Andreja Kubinu, kde už rekonštrukčné práce prebiehajú.

Novinky na školskom dvore

Nový školský areál na Kornela Mahra je navrhnutý ako hravý a podnetný priestor na šport aj oddych detí. Futbalové ihrisko má nový povrch z umelej trávy, okolo sú lavičky a na severnej strane menšie terasovité sedenie.

Okolo ihriska vedie oválna bežecká dráha, ktorá sa ďalej rozvetvuje, obsahuje rovinku na 100 m a pieskové doskočisko. Dráha prepája rôzne zóny a umožňuje šport aj rekreáciu. Vybudované bolo aj streetballové ihrisko s košmi a priestorom na pingpong či teqball.

Pre menšie deti pribudli šmykľavky, hojdačky, laná, preliezky, kolotoč a balančné prvky. Väčšina plôch medzi ihriskami je z EPDM, a dažďová voda sa zachytáva a vsiakava do zeme, čo pomáha pri manažmente dažďovej vody.

V hospodárskom dvore sú parkovacie miesta pre zamestnancov, zásobovanie a odpadové stojiská. Pre návštevníkov z Lomonosovovej ulice sú pripravené cyklostojany a žiaci majú stojany pri hlavnom vstupe.

V telocvični boli zrekonštruované šatne pre chlapcov a dievčatá, každá so samostatným hygienickým zázemím a bezbariérovým WC so sprchou. Bezbariérový je aj vstup do telocvične. Žiaci majú k dispozícii aj exteriérovú učebňu s tieniacimi plachtami a výsadbou krovín, ktorá poskytuje súkromie a ochranu pred slnkom či dažďom.

Pri modernizácii školského dvora sa myslelo aj na zeleň. Nový areál získal 67 stromov (javory, duby, lipy, čerešne a muchovníky), 252 krovín, 3 461 trvaliek a 5 456 cibuľovín, a na ploche 3 729 m² vznikol nový parkový trávnik s automatickou závlahou.

Hoci školské dvory slúžia primárne žiakom počas vyučovania a školských klubov, po vyučovaní a cez víkendy sú otvorené aj pre verejnosť. Každý si tu môže zašportovať, zahrať sa s deťmi alebo si len oddýchnuť v príjemnom prostredí. Vďaka zrekonštruovaným školským areálom majú Trnavčania stále viac možností na voľnočasové a športové aktivity.

Čítajte viac o témach: Škola , Šport , Študenti


Minútky zo Slovenska