Trnavčan ostal v šoku. Auto mu zničil neznámy páchateľ, z miesta nehody ušiel


Foto: Trnavčan ostal v šoku. Auto mu zničil neznámy páchateľ, z miesta nehody ušiel
Galéria: 4 fotky
Foto: Facebook/skupina Trnava

V piatok ráno ostal majiteľ sivého Volkswagenu v šoku. Svoje auto našiel značne poškodené so stopami po náraze. Škodová udalosť sa mala stať 23. februára medzi 7:30 až 8:30 hod. na Bratislavskej ulici v Trnave pri Poľnonákupe. 

Na aute vidieť poškodenie najmä na nárazníku. Farba je oškretá a ŠPZ odlomená, ako keby doň niečo spredu narazilo. Jeho majiteľ prosí Trnavčanov o pomoc. V prípade, že ste incident videli, alebo máte o ňom informácie, neváhajte kontaktovať políciu na bezplatnej linke 158. 

„Skús kamery z okolia. Musí byť vidno rozbité auto aj dotyčného. Dúfam, že nájdeš vinníka,“ radí majiteľovi jeden z členov facebookovej skupiny Trnava. Autor príspevku mu však odpísal, že na mieste žiadne kamery neboli. 


Galéria: 4 fotky

Aké sú povinnosti účastníka škodovej udalosti?

  • bezodkladne zastaviť vozidlo,
  • preukázať svoju totožnosť inému účastníkovi škodovej udalosti,
  • poskytnúť údaje o poistení vozidla,
  • vyplniť a podpísať tlačivo zavedené na zabezpečenie náhrady vzniknutej škody,
  • zdržať sa požitia alkoholu alebo inej návykovej látky a urobiť vhodné opatrenia, aby nebola ohrozená bezpečnosť alebo plynulosť cestnej premávky.

„Ak účastník škodovej udalosti spôsobil hmotnú škodu osobe, ktorá nie je účastníkom škodovej udalosti, je povinný o tom túto osobu bezodkladne upovedomiť a vyplniť s ňou a podpísať tlačivo zavedené na zabezpečenie náhrady vzniknutej škody,“ uvádza ministerstvo vnútra. Za útek z miesta nehody hrozí páchateľovi v prípade preukázania viny pokuta až do výšky 1 300 eur.

Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu