10 apríl 2018 - 15:29

Žiaci z trnavskej školy BESST nás budú reprezentovať v Amerike so svojim inovátorskym vynálezom

Foto: Žiaci z trnavskej školy BESST nás budú reprezentovať v Amerike so svojim inovátorskym vynálezom
Foto: BESST Trnava

Žiaci Anglicko-slovenskej bilingválnej školy BESST v Trnave si vybojovali postup do amerického Detroitu v rámci FIRST Championship, a to vďaka svojim schopnostiam programovania LEGO Mindstorms robotov.

V dňoch 25. až 28. apríla 2018 budú 9 žiaci z bilingválnej školy BESST, ako tím s názvom IT-PRO-BESST, reprezentovať Slovensko v Detroite.

„IT-PRO- BESST tím, ktorý momentálne tvorí skupina 9 trnavských žiakov, pravidelne prináša úspechy z najväčšej robotickej súťaže pre mladých vo veku 9 − 16 rokov FIRST LEGO League (FLL). Vďaka programu, ktorého cieľom je v športovej atmosfére hravým spôsobom podporiť u detí a mládeže záujem o vedu a technológie, precestovali žiaci nielen časť Strednej Európy, ale minulý rok navštívili austrálske Sydney,“ informovala o úspechoch žiakov Mária Magdolen.

FIRST je celosvetový projekt spájajúci milióny talentovaných ľudí v odvetví programovania vynálezov, ktoré dokážu meniť náš svet. Inovátori v rámci súťaže programujú robotov tak, aby boli schopní riešiť komplikované úlohy. Každý rok deti v rámci súťaže riešia aj zadanú výskumnú úlohu, ktorú prezentujú aj pred odbornou porotou.

Tohtoročná téma hydrodynamika trnavských žiakov zaujala a dokázali vytvoriť filter na vodu, ktorý má zachrániť turistov pred dehydrovaním svojou schopnosťou meniť dažďovú vodu na pitnú.

„Deti si vymysleli vynález s názvom IT-FILTER. Je to nádoba umiestnená v často navštevovaných turistických destináciách, ktorá mení dažďovú vodu na pitnú,“ povedal jeden z trénerov tímu a učiteľ informatiky Rastislav Rehák.  

Pre turistov, ktorým sa minuli zásoby vody, vyvinuli mladí výskumníci aj aplikáciu na lokalizáciu najbližšieho IT-FILTRA.

Žiaci sa chcú v Amerike ukázať v čo najlepšom svetle a veria, že svojim vynálezom a schopnosťami záujmu.Nulový podiel finančných skupín má nulový vplyv na redakčný obsah.
Sme jedným z mála skutočne nezávislých médií v Žiline.


48 zdieľaní
Zdroj: BESST Trnava

Dopravný servis
Hlavná
Práca na ceste
13:17
Hlavná
Policajná hliadka
13:15
Nitrianska
Prekážka na ceste
13:15
Modranka
Prekážka na ceste
12:12
Hlavná
Policajná hliadka
11:14
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.