Je obdobie najväčšieho rozkvetu ruží. Nepremeškajte prehliadku Sedem divov v Dolnej Krupej


Foto: Je obdobie najväčšieho rozkvetu ruží. Nepremeškajte prehliadku Sedem divov v Dolnej Krupej Foto: FB/Región Trnava

Prišla jar a s ňou aj prebúdzajúca sa príroda. Záhrady, parky či mestá skrášľujú kvitnúce kvety, medzi ktoré jednoznačne patria aj ruže. Tými sa môžu chváliť aj v Dolnej Krupej, kde sa začínajú prehliadky, v rámci ktorých návštevníci obce zavítajú aj do rozária Medolandia plného farebných ruží.

Obec Dolná Krupá dýcha bohatou históriou grófskych rodín a je prečo ju objavovať. Nechajte sa zlákať zaujímavosťami od minulosti až po súčasnosť. V Dolnej Krupej sa nachádzajú architektonické klenoty, príbehy osobností, ktoré tam kedysi žili a dych berúca príroda.

Na prehliadke sa dozviete nielen o histórii obce, ale najmä o 7 divoch, ktoré sú pre Dolnú Krupú skutočným klenotom. Nahliadnete napr. do najväčšej ružovej záhrady na Slovensku alebo sa pozriete na statok grófskej rodiny. Po skončení oficiálneho programu je možné individuálne pokračovať prehliadkou priestorov medovinárstva Medolandia, informuje Región Trnava.

Prehliadky sa uskutočnia v troch dátumoch a to 25. mája, 8. júna a 22. júna. V prípad záujmu je však možné požiadať o individuálny termín. Cena vstupenky je 15€ na osobu, pričom v tejto cene sú zahrnutí aj sprievodcovia a vstupy do všetkých objektov. Prehliadka Sedem divov Dolnej Krupej trvá 2,5 hodiny.

Sobotná prehliadka Dolnej Krupej pritom nadväzuje na prehliadky podzemného mesta Trnava.

Prečítajte si viac: