Trnavská nemocnica je opäť v plameňoch. Na mieste zasahujú hasiči


Foto: Trnavská nemocnica je opäť v plameňoch. Na mieste zasahujú hasiči Foto: Krajské riaditeľstvo HaZZ v Trnave

Po minulotýždňovom incidente s opitým rakúskym občanom je Fakultná nemocnica v Trnave opäť v plameňoch. Sedemdesiatročný Rakúšan Erich sa nemocnicu pokúsil podpáliť vo štvrtok. Pod vplyvom alkoholu napadol sanitárku a zničil nemocničné lôžka. Škodu vyčíslili na 3-tisíc eur. Včera sa postavil pred súd, z ktorého odišiel po polhodine s úsmevom. Sudca mu dal podmienku. 

Aktuálny požiar zasiahol skladové priestory zdravotníckeho zariadenia. Hasiči boli do nemocnice privolaní v utorok po 5:00 hod. ráno.


„V súčasnej dobe prebieha na mieste udalosti odvetrávanie silne zadymených priestorov. Príčina vzniku požiaru, rovnako aj výška vzniknutej škody, je v štádiu šetrenia,“ informuje hovorkyňa hasičského zboru v Trnave Lena Košťálová.

Na mieste zasahuje jedenásť príslušníkov hasičskej stanice v Trnave a štyri kusy techniky.


Požiar neohrozil poskytovanie zdravotnej starostlivosti

Fakultná nemocnica v Trnave potvrdila, že sa požiar odohral mimo budov, kde je poskytovaná liečebno-preventívna starostlivosť. Pacienti tak boli mimo ohrozenia života i zdravia.


„Pravdepodobná príčina požiaru bol skrat na elektrickom vedení. Počas požiaru sa nikto nezranil a všetky osoby boli v bezpečí,“ informovala nemocnica na sociálnej sieti.

Ráno zasadal krízový štáb nemocnice, ktorý vyhodnotil situáciu a prijal ďalší postup. Riešilo sa zabezpečenie stravy pre pacientov a zamestnancov. Nemocnica ďalej informuje, že strava je poskytovaná aj naďalej, keďže požiar nezasiahol priestory kuchyne. 

Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu