Viskupič sa v Piešťanoch dozvedel viac o problémoch tohto okresu, ďalšie stretnutie bude v Trnave


Foto: Viskupič sa v Piešťanoch dozvedel viac o problémoch tohto okresu,  ďalšie stretnutie bude v Trnave Foto: Trnavský samosprávny kraj

Začiatkom týždňa sa predseda Trnavského samosprávneho kraja, jozef Viskuič, stretol s predstaviteľmi obcí a miest v Piešťanskom okrese. Stretnutia sa zúčastnil spolu s vicežupanmi Józsefom Berényim, Marekom Neštickým, Pavlom Kalmanom a Romanom Sovom.

Hostiteľom bol primátor Piešťan, Miloš Tamajka, a na stretnutí sa zúčastnili viac ako dve desiatky starostov obcí Piešťanského okresu. Ako vyplynulo zo vzájomnej diskusie, starostov trápia podobné problémy ako v oných obciach kraja. V niektorých stále chýba dobudovaná kanalizácia, čo spôsobuje nielen problémy obyvateľom, ale má to dosah aj na životné prostredie,“ informoval Trnavský samosprávny kraj.

Narozdiel od iných okresov TTSK netrápia ten Piešťanský problémy s vodou, keďže viaceré dediny majú dostatočné zdroje a vlastný vodovod.


Príjemnými starosťami je nárast obyvateľov v okrese, ktorí sa z väčších miest sťahujú do obcí, preto starostovia častejšie rozmýšľajú nad rozširovaním materských škôl, ale aj tried v školách.


Ďalšie stretnutie sa bude konať priamo v Trnave. Župan sa na ňom stretne s predstaviteľmi obcí a miest Trnavského kraja. 

Prečítajte si viac:Zdroj: Trnavský samosprávny kraj