11. ročník populárneho Ekofestu s bohatým programom sa už blíži, výťažok venujú na výsadbu zelene


Foto: 11. ročník populárneho Ekofestu s bohatým programom sa už blíži, výťažok venujú na výsadbu zelene

Ekofest 2018 sa v Trnave uskutoční už po 11. raz. Program plný filmov, koncertov a zaujímavých sprievodných podujatí sa začne 21. a 22. júna v Kine Hviezda. Letnú sezónu otvorí 23. júna pokračovanie festivalu v Kamennom mlyne v amfiteátri, na kúpalisku a v salóniku hotela Koliba.

Ekofest má benefičný charakter, podporíte tak výsadbu zelene

Ekofest je environmentálny benefičný festival, ktorý vznikol v roku 2008 ako jediný svojho druhu v Európe. Z výťažku Ekofestu sa podarilo v Trnave vysadiť celkovo 155 stromov, 200 kríkov ruží a vďaka nemu založili aj nové trávniky s lúčnymi kvetmi.

Ekofestu sa doposiaľ zúčastnilo približne 20 000 návštevníkov, vystúpilo na ňom 73 kapiel, odpremietalo sa 100 filmov, konalo sa 22 výstav a 32 prednášok.


Počas troch dní fesivalu je pripravený pestrý program

V kine Hviezda sa už vo štvrtok 21. júna a v piatok 22. júna od 8.30 h budú premietať rôzne dokumentárne filmy s environmentálnou a osvetovou tematikou vyhradené pre trnavské školy. Po premietaní sa v kine uskutoční audiovizuálna výstava z dielne zahraničných umelkýň Lisa Rave a Julieta Aranda s názvom How to write the planet? (Ako písať planétu?)

V Kamennom mlyne sú pre návštevníkov pripravené viaceré koncerty populárnych umelcov. Vystúpi Peter Nagy a Indigo, Inekafe, Arzén, Smola a Hrušky a mnohí ďalší. Nebudú chýbať zaujímavé súťaže a lákavé atrakcie. Pre záujemcov sú pripravené aj premietania filmov a prednášky s odborníkmi.

Všetko o Ekofeste, programe a sprievodných podujatiach nájdete aj na stránke www.ekofest.sk.

Po skončení festivalu bude zabezpečený odvoz návštevníkov mimoriadnymi polnočnými linkami č. 2 a 13 smerom na Linčiansku a cez Družbu až po zastávku Tesco.

Vstupenky si môžete zakúpiť v predpredaji za 8 eur v sieti Ticketportal, ale aj v predajni CD Aquarius. Vstupné na mieste bude 10 eur. Deti do 10 rokov, ZŤP a osoby staršie ako 65 rokov majú vstup na podujatie zdarma. 

Miesto: Kino Hviezda, Kamenný mlyn, Tranava
Dátum: 21.06.2018 - 10:00    23.06.2018 - 23:00


Prečítajte si viac: