Oprava mosta pri Bernolákovej bráne v Trnave bude trvať pol roka


Foto: Oprava mosta pri Bernolákovej bráne v Trnave bude trvať pol roka

Na tento účel získalo mesto Trnava dotáciu z rezervného fondu vlády Slovenskej republiky vo výške 500.000 eur, celková predpokladaná suma na rekonštrukciu je 800.000 eur,

Trnava – Šesť mesiacov, zhruba do polovice októbra, budú v Trnave rekonštruovať cestný most pri Bernolákovej bráne v Trnave. S prácami budú spojené aj dopravné obmedzenia, ktoré motoristi pocítia začiatkom mája.

Most, ktorý je jedným z hlavných vstupov do historického centra mesta za mestskými hradbami, je vo veľmi zlom technickom stave. Pre automobilovú dopravu bude uzatvorený približne do polovice septembra. Chodcov práce na moste obmedzovať nebudú, peší prechod bude umožnený počas celej výstavby. Informuje o tom mesto Trnava na svojom webe.

Projekt rekonštrukcie mosta z roku 2013 zohľadnil zámer mesta rozšíriť mostné teleso o ďalší jazdný pruh. Takto bude priepustnejší nielen pre domácich, ale aj pre autobusovú dopravu s turistami. Na novom moste širokom 16,5 m budú tri jazdné pruhy, chodník a pribudne aj nové verejné osvetlenie.

Dlho očakávaná rekonštrukcia je rozdelená do troch etáp. Prvá etapa sa začína dnes prekládkami sietí a potrvá približne do polovice mája. Samotné búracie a stavebné práce na moste sa budú realizovať v druhej etape, ukončené budú približne v polovici septembra. V poslednej, tretej etape bude zrekonštruovaná aj lávka pre peších, ktorá dostane novú dlažbu a zábradlie.

Dôvodom na rozhodnutie mestskej samosprávy pustiť sa do náročnej rekonštrukcie mosta bol jeho celkový technický stav. Na tento účel získalo mesto Trnava dotáciu z rezervného fondu vlády Slovenskej republiky vo výške 500.000 eur, ktorú uvoľnila počas vlaňajšieho výjazdového rokovania v neďalekých Horných Orešanoch. Celková predpokladaná suma na rekonštrukciu je 800.000 eur, zostatok bude hradiť mesto. Dodávateľom prác je CS, s. r. o., Trnava.

Miesto: -
Dátum: 12.04.2015Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu