V Trnave sa začne boj o Slovenský pohár v cestnej cyklistike, preteky sa otvárajú už 7. a 8. apríla


Foto: V Trnave sa začne boj o Slovenský pohár v cestnej cyklistike, preteky sa otvárajú už 7. a 8. apríla

Súboj o Slovenský pohár v cestnej cyklistike sa začína už najbližší víkend. Ctovky cyklistov ho odštartujú práve v Trnave. Miestom úvodných kôl „cestárov“ bude 7. apríla 2018 historické centrum mesta. 8. apríla ich už čaká známy okruh so štartom a cieľom v Suchej nad Parnou.

Paralelne s pretekmi prebieha aj 12. ročník župnej olympiády mládeže Trnavského samosprávneho kraja. V sobotu 7. apríla sú v Trnave pripravené aj preteky pre deti z trnavských škôl a hobby cyklistov.

„Posledné roky zaznamenali trnavskí organizátori obrovský záujem o preteky zo strany cyklistov. Ich počet sa v napríklad minulý rok blížil ku hranici 400 ľudí v rôznych kategóriách, čo je na cestnú cyklistiku na slovenské pomery naozaj ohromné číslo. Rolu zohráva fakt, že ide o prvé preteky na ceste v danom roku a ďalším je úroveň organizácie a zabezpečenia tohto podujatia zo strany trnavského klubu CK Olympik Trnava a mnohých dobrovoľníkov,“ informovalo mesto Trnava.


Časovku, ktorá otvárala poradie slovenského pohára, tentokrát nahradí kritérium ulicami historického centra Trnavy.

„Minulý rok tento okruh otestovali mládežnícke kategórie počas pretekov Okolo Slovenska, ktoré dva dni hostilo naše mesto. Jedinou zmenou je otočenie smeru jazdy oproti minulému roku. Štart i cieľ je naplánovaný na Štefánikovu ulicu, približne v jej strede, odkiaľ sa cyklisti vydajú cez Horné Bašty, Pekársku, Trojičné námestie naspäť na Štefánikovu ulicu. Začiatok ostrých štartov je od 14.00 hodiny, pričom sa postupuje od najmladších kategórií. Úplne prví odštartujú deti základných škôl a hobby jazdci,“ priblížil priebeh podujatia Bohuslav Kujovič, riaditeľ pretekov a dodal: „Chceme týmto poprosiť Trnavčanov o vyššiu ostražitosť pri pohybe na spomínaných uliciach a samozrejme všetkých pozývame vytvoriť fanúšikovskú kulisu, pozrieť si zvyšujúce sa tempo jazdy a boje naprieč jednotlivými kategóriami.“


V nedeľu 8. apríla čaká cyklistov známky 23 km okruh na trase Suchá nad parnou, KošolnáDlhá, Dolné Orešany, Horné Orešany a späť do Suchej. Mladší žiaci okruh absolvujú iba raz a muži s juniormi až 5-krát. Predpokladaný dojazd je o 14:00.

Pre deti od 6 do 15 rokov sú pripravené žiacke preteky a pre hobby cyklistov otvoria aj hobby preteky. Registrácia bude prebiehať od 10:00 do 13:00 na mestskom úrade. Štartuje sa o 14:00.


Organizátori podujatia začnú s informovaním obyvateľov a prevádzkovateľov zariadení na dotknutých uliciach v priebehu 5. až 6. apríla. Uzávierka ulíc je naplánovaná na 7. apríla 2018.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Mesto Trnava