Mestské múzeum - Fándlyho fara v Seredi pozýva milovníkom dokumentaristiky na Filmovú noc v múzeu


Foto: Mestské múzeum - Fándlyho fara v Seredi pozýva milovníkom dokumentaristiky na Filmovú noc v múzeu Foto: Mestské múzeum v Seredi

Mestské múzeum - Fándlyho fara v Seredi a Spolok Srbov na Slovensku spolu so Srbským kultúrno-informačným centrom pozývajú všetkých záujemcov na Filmový večer v múzeu. 

Už v nedeľu, 29. novembra, sa o 18:00 začne premietanie srbských dokumentárnych filmov Strážcovia ticha a Lastovička. 

Strážcovia ticha je film z dielne režiséra Dragana Elčiča. Dokumentuje udalosti na mieste, kde sa rozprestiera semestoročný kláštor Visoki Decani v Srbsku. Počas druhej svetovej vojny ho obsadili talianski vojaci, neskôr sa vrátili ako strážcovia, ktorí chceli chrániť pokoj srbských obyvateľov. 


Druhý film s názvom Lastovička pochádza z dielne scenáristu Željka Markoviča a režiséra Milana Belegišanina. Lastovička je príbeh starčeka, ktorý pri svojej samote dokázal láskou a trpezlivosťou skrotiť lastovičku. 

Obaja režiséri získali za svoje diela veľa ocenení. Príbehy rozprávajú o živote v Srbsku a dávajú nám možnosť nazrieť do života obyčajného človeka. Miesto: Mestské múzeum - Fándlyho fara v Seredi
Dátum: 26.11.2017 - 18:00Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Mestské múzeum v Seredi