Cyklus Čas pre rodinu prináša prednášky pod názvami Strach a úzkosť a Keď rodiny riadi závislosť


Foto: Cyklus Čas pre rodinu prináša prednášky pod názvami Strach a úzkosť a Keď rodiny riadi závislosť Foto: trnava.sk

Posledné dve prednášky z cyklu Čas pre rodinu sa uskutoční v Centre pre rast osobnosti už 9. decembra. Prvá prednáška sa začína o 9:00 a druhá o 11:00.

Názov prvej prednášky je Strach a úzkosť. Rozprávať sa bude o tom, z čoho máme strach a ako s ním zápasiť. Ako podporiť dieťa, keď sa bojí, ako mu pomôcť prekonať úzkosť a ako postupovať v prípade silných strachov dieťa. Dozvieme sa aj aká môže byť prevencia pres podobnými problémami a stavmi u detí, aj u seba. Prednášku povedie Mgr. Janka Eliášová.

O 11:00 sa začne prednáška s názvom Keď rodiny riadi závislosť. Problém so  závislosťou nie je problémom jedinca, ale celej rodiny. Čím viac človek prepadá závislosti, tým intenzívnejšie reagujú najbližší členovia rodiny. Prechádzajú fázami – z popretia možného vzniku závislosti, cez hnev a dlhoročné zachraňovanie môže nastať izolácia a depresia. Pomoc rodine so závislým členom je dlhodobý proces, ktorého základom je pochopenie priebehu závislosti, jej dynamiku a sebadeštruktívne formy správania sa. Túto prednášku bude viesť Mgr. Andrea Dzandzava. 

N jednotlivé prednášk y je potrebné sa vopred prihlásiť na e-mailovú adresu info@rastosobnosti.sk. Vstupné na prednášku je 15 eur na osobu.

Miesto: Centrum pre rast osobnosti
Dátum: 09.12.2017 - 09:00Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: trnava.sk