Na D1 došlo k tragickej zrážke 3 áut, jedna osoba tragicky zahynula a jedna je vážne zranená


Foto: Na D1 došlo k tragickej zrážke 3 áut, jedna osoba tragicky zahynula a jedna je vážne zranená
Galéria: 6 fotiek
Foto: facebook.com/policiaslovakia

Dňa 23. decembra krátko pred 16:00 došlo k tragickej nehode na diaľnici D1 v smere do Trnavy v blízkosti zjazdu z diaľnice na Senec. Po zrážke 3 áut zomrela jedna osoba, jedna je ťažko zranená. 

Podľa doterajších informácií nevenoval vodič vozidla Fiat dostatočnú pozornosť riadeniu vozidla a narazil do zadnej časti vozidla Opel, ktoré bolo v tom čase odstavené v pravom jazdnom pruhu. 

Vodič auta zn. Opel utrpel zranenia, ktorým na mieste podľahol. 

„Následne došlo k nárazu do pred ním stojaceho vozidla zn. Škoda a obe vozidlá skončili na mieste mimo vozovky. Nakoľko sa vodiči vozidiel Škoda a Opel v čase zrážky nachádzali mimo vozidiel v ich bezprostrednej blízkosti, vodič vozidla Opel utrpel zranenia ktorým na mieste nehody podľahol. Vodič vozidla Škoda utrpel ťažké zranenia, s ktorými bol privolanou leteckou záchrannou službou prevezený do jednej z nemocníc v Bratislave,“ informoval Michal Szeiff, hovorca KR PZ v Bratislave. 


Vodič vozidla Škoda utrpel ťažké zranenia a letecká záchranná služba ho previezla do nemocnine.

Lekár leteckých záchranárov si po pristáti priamo na diaľnici prevzal do svojej starostlivosti 41-ročného muža, ktorý utrpel vážny úraz hlavy, hrudníka a zlomeninu hornej končatiny. Na umelej pľúcnej ventilácií bol vo vážnom stave letecky prevezený a odovzdaný do ďalšej starostlivosti lekárom oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny Univerzitnej nemocnice Bratislava – Ružinov. Ostatní zranení ostali v starostlivosti pozemných záchranárov,“ informovala Letecká záchranná služba. 

Polícia podrobila vodiča Fiatu dychovej skúške, ktorá nepotvrdila požitie alkoholu. Škoda spôsobená nehodou bola vyčíslená na 10 000 eur. 
Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: KR PZ Bratislava