Richard Takáč podáva trestné oznámenie na farmárov. Toto je dôvod


Foto: Richard Takáč podáva trestné oznámenie na farmárov. Toto je dôvod Foto: Úrad vlády

Richard Takáč plánuje podať trestné oznámenie na mladých farmárov. Dôvodom je status vo facebookovej skupine združenia, kde sa píše, že ministerstvo aj v novom zložení pokračuje v starých praktikách, klame, zakrýva korupčné škandály a odbornú nespôsobilosť.

Takáč s takýmito tvrdeniami nesúhlasí a žiada od autora, ktorým má byť Anton Vdovjak, a prevádzkovateľa spomínanej facebookovej skupiny, aby  všetky lži o ministerstve odstránili a verejne sa ospravedlnili. „Dovtedy, kým sa tak nestane, prerušujeme akúkoľvek komunikáciu so všetkými dotknutými osobami a združeniami,“ vyhlásil minister Richard Takáč.

Zároveň dodal, že ministerstvo pôdohospodárstva nerobí rozdiely medzi poľnohospodármi, ale s partnerom, ktorý ho obviní z korupcie, je komunikácia nemožná. Združenie mladých farmárov v príspevku oznámilo ďalší protest v pondelok 18. marca v Ružomberku. Podľa farmárov k žiadnemu závažnému posunu nedošlo, aj keď minister verejne sľuboval zmenu.


Združenie mladých farmárov organizovalo minulý mesiac niekoľko protestov. Na rozdiel od Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory (SPPK) kritizovali najmä ministerstvo pôdohospodárstva než Európsku úniu. Ministerstvo pôdohospodárstva vo štvrtok tiež informovalo o tom, ako rozdelí 76 miliónov eur zo štátneho rozpočtu pre agrosektor.

Väčšina peňazí by mala ísť pre poľnohospodárov, potravinárov a lesníkov. Zvyšné dva milióny sú určené pre verejnoprospešné účely, napríklad opaľovacia činnosť, kompenzácia strát zvierat či na zariadenia na chov zvierat. Ďalších takmer 6 miliónov eur pôjde na služby verejného záujmu, ako chov zubrov, chránený chov plemien koní alebo na Slovenské poľnohospodárske múzeum. Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu