PechaKucha Night opäť v Trnave, tento raz v nových priestoroch Malého Berlína už 7. marca


Foto: PechaKucha Night opäť v Trnave, tento raz v nových priestoroch Malého Berlína už 7. marca Foto: Mesto Trnava

Už 25. vydanie večera umenia a kultúry, ktoré nesie názov PechaKucha Night Trnava, sa bude konať už 7. marca o 19:30, a to v po prvý raz v priestoroch novootvoreného kultúrneho centra Malý Berlín na Štefánikovej 4. Organizátorom podujatia je OZ Publikum. Vstupné je 3 eurá.

„Do novučičkých priestorov kultúrneho centra Malý Berlín príde svoju tvorbu divákom predstaviť dvanásť hostí zastupujúcich rôznorodé výtvarné odvetvia, umelecké žánre a originálne projekty. Marcová silná zostava účinkujúcich predstaví najmä mladšiu generáciu umelcov, no chýbať nebudú ani „zabehnutí“ profesionáli,“ informovalo mesto Trnava.

Porozprávajú o sebe napríklad predstavitelia umeleckej textilnej tvorby, medzi nimi napr. Vlasta Žáková, ktorá sa venuje tvorbe tapisérií a makkých textilných objektov. Okrem nej sa z textilnej oblasti zúťastní aj študentka VŠVU Zuzana Martinusová.

Účasť pedagóga, dizajnéra a zakladateľa dizajnovej agentúry Mariána Laššáka poteší všetkých nadšencov produktového a interiérového dizajnu. Svoju tvorbu predstaví aj študent 4. ročníka VŠVU Šimon Galanský. Treťou účinkujúcou z tejto sféry výtvarného umenia bude jedna zo zakladateliek časopisu pre deti Bublina, dizajnérka Vanda Gábrišová. Mnohých zaiste poteší aj účasť architektonického štúdia 2021 Architekti.


Okrem textilu, dizajnu a interiéru vytvorili organizátori aj priestor pre fotografiu a jej 3 zástupcov: Lucia Papčová, Ester Šabíková a Richard Kučera Guzán.

Svoju maliarsku tvorbu príde ukázať študentka Ľubomíra Sekerášová a o práci ilustrátorky a výtvarnej redaktorky v knižnom vydavateľstve porozpráva Lucia Žatkuliaková. Napokon sa trnavským divákom predstaví aj pekne ilustrovaná nová stolná hra, ktorú Matúš Teplický vytvoril na motívy rozprávok Pavla Dobšinského.Miesto: Malý Berlín, Štefánikova 4
Dátum: 07.03.2018 - 19:30
Zdroj: Mesto Trnava