Dimitrij Samozvanec a jeho príbeh o moci, viery a manipulácii davu si môžete opäť pozrieť 13. marca


Foto: Dimitrij Samozvanec a jeho príbeh o moci, viery a manipulácii davu si môžete opäť pozrieť 13. marca Foto: Divadlo Jána Palárika v Trnave

Aj v dnešnej dobe stále aktuálny príbeh DIMITRIJ SAMOZVANEC, ktorého témou je boj o moc, viera, zlyhanie a manipulácia davu, si môžete pozrieť v Divadle Jána Palárika v Trnave opäť 13. marca o 10:00.

Hra pochádza z pera Jána Palárika a predstavuje druhú stránku jeho tvorby, ktorá je medzi ľuďmi menej známa ako jeho veselohry.

„Hry Jána Palárika, ktorého meno nesie aj naše divadlo, patria ku zlatej klenotnici slovenskej dramatickej spisby. Jeho tri najznámejšie komédie sa tešia neustálemu záujmu publika. Mnohí diváci však nevedia, že Palárik nepísal len komédie. Na svojom konte má aj tragédiu, presnejšie, podľa jeho vlastnej definície „smutnohru“ s názvom DIMITRIJ SAMOZVANEC,“ informuje Divadlo Jána Palárika v Trnave.  Réžia: Viktor Kollár. Dramaturgia: Martin Timko. Scéna: Ján Zavarský. Kostýmy: Miro a Jaro Daubravovci. Hudba: Vladislav Šarišský. Svetelný dizajn: Juraj Jakabčin.

Hrajú: Miroslav Beňuš, Tibor Vokoun, Petra Blesáková, Jana Kollárová a. h., Michal Blaho a. h., Martin Križan, Vladimír Jedľovský, Brabora Bazsová, Martin Kochan, Michal Jánoš, Tomáš Mosný, Gregor Hološka a. h., Tatiana Kulíšková 

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo
Miesto: Divadlo Jána Palárika v Trnave
Dátum: 13.03.2018 - 10:00
Zdroj: Divadlo Jána Palárika v Trnave