Protesty Postavme sa za slušné Slovensko dnes pokračujú, Trnava sa pridáva k protestom v Bratislave


Foto: Protesty Postavme sa za slušné Slovensko dnes pokračujú, Trnava sa pridáva k protestom v Bratislave

Aj dnes sa Trnava pripojí k protestujúcim v Bratislave. Postaviť sa za slušné Slovensko tak môžu občania aj v centre mesta Trnava.

„Hoci sa dnes politická situácia mení každý dňom, veríme, že ľudia v účasti na zhromaždeniach zotrvajú a budú i naďalej požadovať, aby sa na politickú scénu vrátila slušnosť a spravodlivosť. Preto sa znova pripájame k iným mestám na Slovensku i v zahraničí a v piatok na Trojičnom námestí vyjadríme spolupatričnosť k tým, ktorým nie je jedno, v akej krajine žijú,“   informujú organizátori protestného zhromaždenia. ktorí zároveň vyzývajú k pokojnému priebehu podujatia.  

Dnešný program bude moderovať Tomáš Vraník. Po úvodnom slove sa prítomným prihovoria napríklad Ema Srnáková za stredoškolský parlament, Magda Švecová, Eva Marušíková. Nebude chýbať ani príhovor Dana Dubana s slovenská hymna v podaní Tomáša Koppla a Silvii Soldánovej Holečkovej.

„Naším zhromaždením sa chceme pripojiť k výzve mimovládnych organizácií, umelcov, podnikateľov a aktivistov s názvom Chceme opäť veriť v štát,“ dopĺňajú organizátori k vyjadreniu.

Medzi požiadavky protestujúcich patrí:  
- odstúpenie policajného prezidenta Tibora Gašpara a špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika
- obsadenie postu ministra vnútra osobou, ktorá požíva širokú dôveru verejnosti a má nespochybniteľný personálny a morálny kredit
- zabezpečenie mimoriadneho dohľadu vedenia generálnej prokuratúry nad vyšetrovaním vraždy Martiny Kušnírovej a Jána Kuciaka, ale aj prípadov, na ktoré poukázal, s účasťou nielen medzinárodného tímu, ale aj široko akceptovaných domácich morálnych a odborných autorít
- vytvorenie priestoru pre prípravu takých systémových opatrení pre políciu, prokuratúru a súdy, ktoré prinesú ich skutočné a trvácne ozdravenie. Hĺbková reforma justičných zložiek by mala zahŕňať nielen systémové opatrenia pre ich nezávislosť, vysokú odbornosť a efektívny manažment, ale aj pre otvorený a súťažný výber ich predstaviteľov.

Miesto: Trnava, Hlavná ulica
Dátum: 16.03.2018 - 17:00


Prečítajte si viac: