Protesty v regiónoch POKRAČUJÚ: Trnava sa pridáva k tichému pochodu študentov v Bratislave


Foto: Protesty v regiónoch POKRAČUJÚ: Trnava sa pridáva k tichému pochodu študentov v Bratislave

Protest Za slušné Slovensko v Bratislave síce zrušili, no iniciatívu prevzali študenti. Aj v Trnave sa v protestoch pokračuje.  Už dnes o 17:00 sa účastníci stretnú na Trojičnom námestí v Trnave a prejdu po pešej zóne k Pamätníku nespravodlivo prenasledovaných na konci pešej zóny pri Ružovom parku, kde zaznie krátky príhovor.

Organizátori sa rozhodli, že aj v Trnave budú nasledovať príklad bratislavských študentov a rovnakým spôsobom dajú najavo, že občanom stále záleží na tom, čo sa na Slovensku deje a že od novej vlády očakávajú rýchlu a razantnú očistu verejného života, polície a prokuratúry. 

„Spoločným tichým pochodom po Hlavnej ulici ukážeme, že ďalšie kroky novej vlády budeme veľmi pozorne sledovať a v prípade, že nás sklame a nebude robiť kroky smerujúce k obnoveniu dôvery občanov v štát, sme znovu pripravení prejaviť svoj nesúhlas a postaviť sa za slušné Slovensko.  Nie je nám to jedno! uvádzajú organizátori protestu.

Hlavnou požiadavkou protestujúcich ostáva dôkladné a nezávislé vyšetrenie vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej za spoluúčasti medzinárodných vyšetrovateľov a vyšetrenie všetkých káuz, na ktoré zavraždený novinár poukázal vo svojich článkoch.


Protestujúci stále nie sú spokojní so zotrvávaním Tibora Gašpara vo funkcii policajného predsedu. Podľa nich nie je možné objektívne a nezávislé vyšetrovanie káuz, ak vo vedení zodpovedných zložiek polície, súdov a prokuratúry ostávajú tí istí ľudia, ktorých mená sú spájané so zametaním korupčných káuz.

Organizátori pochodov v regiónoch vyjadrili svoju podporu Bratislave. Zároveň sa naďalej dištancujú od politických strán a výtržností. Účastníkov protestov vyzývajú k pokojnému zhromaždeniu.

„My, organizátori protestov Za slušné Slovensko vyslovujeme podporu zrušeniu zhromaždenia v Bratislave. V hlavnom meste pôsobia politické tlaky, ktorým v regiónoch nemusíme čeliť. Bratislavskí organizátori a niektorí rečníci zajtra vyrazia do regiónov. Naša energia sa nestráca, len presúva. Stojíme jednotne, Za slušné Slovensko,“ reagujú organizátori na posledné udalosti.

Miesto: Trojičné námestie
Dátum: 23.03.2018 - 17:00Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu