23. apríla pri príležitosti Dňa Zeme pripravilo Zdravé mesto Trnava premietanie filmu Nesmrteľný les


Foto: 23. apríla pri príležitosti Dňa Zeme pripravilo Zdravé mesto Trnava premietanie filmu Nesmrteľný les Foto: facebook.com/events/154824788531099/

Zdravé mesto Trnava pripravilo pri príležitosti Dňa Zeme premietanie filmu Nesmrteľný les a tiež diskusiu s jedným z tvorcov filmu - Erikom Balážom. Premietanie filmu bude už v pondelok 23. apríla v Kine hviezda o 18:30.

Deň Zeme bezpochyby patrí medzi najuznávanejšie a najpopulárnejšie podujatia, ktoré upozorňujú verejnosť a šíria povedomie o ochrane životného prostredia a našej planéty. Pripomíname si ho každoročne 22. apríla. Cieľom medzinárodného projektu je upozorniť verejnosť na problematiku ničenia životného prostredia.

„Nesmrteľný les, ktorý prichádza k nám do Trnavy, približuje divákovi zložitý a zároveň čarovný organizmus lesa aj s jeho obyvateľmi. Niekoľko stoviek dní v teréne, náročnosť prostredia a občas aj prítomné nebezpečenstvo dali odhodlaným filmárom zabrať, no výsledok je o to pôsobivejší,“ uvádza mesto Trnava.

Trojica filmov Nesmrteľný les, Živá rieka Život v oblakoch tvorili základ pre film Tatra Mountains: Life of the Edge, ktorý mal premiéru v marci 2018 na najväčšom filmovom festivale sveta - Environmental Film Festival in the Nation’s Capital vo Washingtone.

Vstup na podujatie je voľný. 

Miesto: Kino Hviezda
Dátum: 23.04.2018 - 18:30


Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Mesto Trnava