Porucha vodovodu pripravila stovky obyvateľov Galanty o pitnú vodu


Foto: Porucha vodovodu pripravila stovky obyvateľov Galanty o pitnú vodu Foto: ilustračné

V meste Galanta došlo k preprušeniu dodávky pitnej vody z verejného vodovodu. Mestská časť Javorinka a Matúšovská cesta je od 14:15 hod. bez pitnej vody z dôvodu poruchy vodovodu, obyvatelia k dispozícii nemajú ani vodu z cisterny. Porucha by mala byť odstránená do približne 16:30 hod. 

Informovala o tom Západoslovenská vodárenská spoločnosť s tým, že počas napúšťania verejného vodovodu a uvádzania do opätovnej prevádzky môže dôjsť ku dočasnému zakaleniu vody.

„Po ukončení odstávky vykonávajú pracovníci vodárenskej spoločnosti preplachovanie potrubia verejného vodovodu. Aj napriek vykonaným opatreniam sa môže stať, že časť zakalenej vody sa dostane do vodovodnej prípojky, ak odberateľ otvorí vodovodný kohútik skôr, ako je ukončené preplachovanie vodovodného potrubia,“ informuje mesto Galanta na webovej stránke. 

„V prípade zákalu, pred použitím na pitné a hygienické účely, je potrebné túto vodu z vodovodnej prípojky vypustiť cez vodovodnú batériu. Za porozumenie a pochopenie Vám ďakujeme,“ dodala samospráva.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu