Jarné čistenie Trnavy sa bude konať už po 12. raz, pridajte sa aj vy a pomôžte životnému prostrediu


Foto: Jarné čistenie Trnavy sa bude konať už po 12. raz, pridajte sa aj vy a pomôžte životnému prostrediu Foto: Mesto Trnava

Mesto Trnava pozýva všetkých záujemcov na 12. ročník dobrovoľnícke akcie Jarné čistenie Trnavy. Konať sa bude už v sobotu 24. marca 2018. Čistiť sa bude územie Kamenného mlyna. Dobrovoľníci sa spoločne stretnú o 13:00 v amfiteátri v Kamennom mlyne.

„Vrecia na odpad, ochranné rukavice a občerstvenie bude účastníkom akcie zabezpečené.  Čistiť sa bude územie okolo amfiteátra, kúpaliska, lužný lesík, lesopark, povodie riečky Parná za rybníkmi, splav, ako aj cestička k bývalému železničnému depu,“ uvádza mesto Trnava.

Aj takýmto spôsobom môžete prispieť k čistejšiemu mestu a dať najavo, že vám nie je ľahostajný osud nášho životného prostredia.


Podujatie zabezpečuje občianske združenie Trnavská alternatíva, Lepšia Trnava a Trnavskí Bíli medvedi v spolupráci s Mestom Trnava.

V rámci ochrany životného prosterdia sa tiež môžete zapojiť do podujatia Hodina Zeme, ktoré sa bude konať v rovnaký dátum, teda 24. marca, večer. Od 20:30 do 21:30 môžete spoločnse s osvetlením pamiatok mesta zhasnúť aj vo svojich obydliach.


Miesto: Trnava, Kamenný mlyn
Dátum: 24.03.2018 - 13:00
Zdroj: Mesto Trnava