V Piešťanoch sa opäť konala gastronomická súťaž o pohár Ľudovíta Wintera, domáci opäť bodovali


Foto: V Piešťanoch sa opäť konala gastronomická súťaž o pohár Ľudovíta Wintera, domáci opäť bodovali
Galéria: 25 fotiek
Foto: facebook.com/TrnavskyKraj

Už po druhý raz sa stretli mladí ľudia zo Slovenskej a Českej republiky v priestoroch Hotelovej akadémie Ľudovíta Wintera na súťaži Piešťanský pohár Ľudovíta Wintera. Súťaž je určená pre študentov, ktorí sa venujú gastronómii a príbuzným odborom.

Súťaž tvorilo viacero zaujímavých disciplín ako Mladý somelier, Slovak Barista Cup Junior, Junior Tea Tender a Junior Chocolatier, ktorých garantmi sú významné osobnosti nie len zo Slovenska. 

Garantom súťaže Mladý somelier je významný enológ SR prof. Fedor Malík. Na súťaži Junior Chocolatier je garantom spoločnosť Lyra a svetovo uznávaný chocolatier Karol Stýblo. Junior Tea Tender je garantovaný Čajovňou dobrých ľudí z Nitry – manželmi Ondejčíkovcami.


[photo]398[photo]

Hotelová akadémia z Piešťan v zriaďovateľskej pôsobnosti TTSK opäť zabojovala a získala rad ocenení. Náročné a skvelé podujatie sa stalo prechodným domovom pre skoro 60 súťažiacich.

1. miesto získal Matej Janíček - Junior Tea Tender, 2. miesto - Johny Fuksa - Junior Barista, 3. miesto - Richar Miklovič - Junior Chocolatier a Jakub Michalec - Mladý Someliér. 
Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Trnavský samosprávny kraj