Svetový Deň Zeme si v Galante pripomenuli 20. apríla slávnostným sadením stromu, a to už po 11. raz


Foto: Svetový Deň Zeme si v Galante pripomenuli 20. apríla slávnostným sadením stromu, a to už po 11. raz Foto: Trnavský samosprávny kraj

Svetový Deň Zeme si pripomenuli aj v meste Galanta. Trnavský samosprávny kraj, Galantské osvetové stredisko a mesto Galanta pripravili už po 11. raz slávnostné sadenie stromu, tentokrát v parku pred renesančným kaštieľom. 

Deň zeme si pripomínajú ľudia na celom svete práve preto, aby sa nezabúdalo na dôležitosť prírody a jej ochrany. Táto aktivita vytvára priesstor na to, aby sme sa zamysleli nad budúcnosťou naej planéty. Aj v Galante si 20. apríla pripomenuli, že prírodné zdroje nie sú neobmedzené a že naše prostredie si treba chrániť.

Slávnostnej výsadby stromu sa zúčastnili László Biró a Gergely Agócs, poslanci Zastupiteľstva Trnavského samosprávneho kraja, Peter Paška, primátor mesta Galanta, Zsolt Takáč, viceprimátor mesta Galanta, poslanci Mestského zastupiteľstva v Galante a taktiež riaditelia vzdelávacích a kultúrno-spoločenských organizácií mesta Galanta.

Atmosféru podujatia spríjemnili deti z folklórneho súboru Važinka s ľudovou hudbou Muzička zo Šoporne pod vedením PaedDr. Jozerfa Búrana.  
Zdroj: Trnavský samosprávny kraj