Nový župan Jozef Viskupič: Problémy ľudí nemajú politické zafarbenie, sme pripravení riešiť ich


Foto: Nový župan Jozef Viskupič: Problémy ľudí nemajú politické zafarbenie, sme pripravení riešiť ich

Erika Jurinová, nadchádzajúca predsedkyňa Žilinského samosprávneho kraja, pozvala novozvolených županov na stretnutie. Dnes sa v hoteli Dubná skala v Žiline stretli spolu štyria budúci lídri krajov a jeden viceprimátor. Noví župani po prvom stretnutí deklarovali snahu spolupracovať, zároveň sa dohodli na Zásadách slušného župana, ktoré by mali v najbližšom čase pretaviť v memorandum.

To by mali župani, medzi nimi aj Jozef VIskupič, podpísať už na najbližšom stretnutí. Pred tlačovým brífingom spolu diskutovali okrem Viskupiča aj Erika Jurinová (zvolená županka za Žilinský kraj), Milan Majerský (zvolený župan za Prešovský kraj), Rastislav Trnka (zvolený župan za Košický kraj) a Mikuláš Krippel (budúci vicežupan za Bratislavský kraj). Noví predsedovia rokovali o tom, ako efektívne spolupracovať medzi krajmi, keďže viacero problémov je spoločných a presahujú geografické hranice jednotlivých samospráv. 

Jozef Viskupič, nový župan Trnavského samosprávneho kraja, poďakoval Erike Jurinovej za pozvanie na spoločné stretnutie. Verí, že je to predzvesťou spolupráce, ktorá pomôže zefektívniť riešenie problémov v samosprávach odhliadnuc od politickej príslušnosti. 

„Toto stretnutie symbolizuje naše odhodlanie spolupracovať, aj keď nie sme súčasťou žiadneho projektu vládnej koalície. Dôležité je, že problémy občanov, nemajú politické zafarbenie. Sme pripravení pracovať a riešiť problém ľudí v jednotlivých krajoch,“ povedal Viskupič.


 


Podľa Viskupiča je dôležité, aby vláda pristupovala rovnako ku všetkým krajom a nie len k tým, v ktorých má svojich županov. 

„Občania platia podielové dane všade rovnako a zaslúžia si, aby mohli kraje pre nich slúžiť. Taktiež cezhraničná spolupráca, Európska únia či projekty obsiahnuté v IROP neznesú žiadne politikárčenie. Ľudia si prajú zmenu a ak sa chce vládna koalícia správať k svojej agende autenticky, bude sa tak správať aj k regiónom a novozvoleným županom,“ povedal novozvolený trnavský župan a dodal, že prebratím úradov približne na začiatku decembra sa začína čas na plnenie volebných programov.

Jozef Viskupič sa vyjadril aj k problematike infraštruktúry a vzájomného prepojenia jednotlivých samosprávnych krajov. Reagoval tak aj na otázku o spolupráci s tými županmi, ktorí na dnešnom stretnutí zastúpenie nemali. 

 

 


 

 

 


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu