14 november 2017 - 11:13
Lucia Kvasňovská

Festival slobody v Trnave sa už začal, máte možnosť pripomenúť si udalosti 17. novembra

Foto: Festival slobody v Trnave sa už začal, máte možnosť pripomenúť si udalosti 17. novembra
Foto: facebook.com/fstrnava
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Tento týždeň sa Trnava nesie aj v znamení Nežnej revolúcie a slobody slova. Ústav pamäti národa a Stredoškolský parlament pozývajú všetkých nadšencov, národniarov a záujemncov na bohatý spomienkový program, ktorý pri príležitosti výročia a sviatku Nežnej revolúcie pripravili. Program vyvrcholí v predvečer revolúcie pred Divadlom Jána Palárika v Trnave Spominekovou udalosťou k výročiu. 

Vo štvrtok, 16. novembra, sú priprvené diskusie v Malom Berlíne o Zrodení odporu proti totalitnému režimu a O slobode slova na sociálnych sieťach. Diskusie sa začínajú o 17:40 a vstup je voľný. V prvej časti si môžete vypočuť spomienky ľudí, ktorí zažili totalitný režim a medzi prvými sa proti nemu postavili. V rámci druhej diskusie máte možnosťdiskutovať o slobode slova spoločne s novinárom, filozofom a politológom.  Po ukončení diskusie je pre vás pripravený koncert hudobnej skupiny Family Friends. 

Vo výročný deň, 17. novembra, môžete navštíviť kaviareň Leháro, kde budete môcť od 17:00 počúvať hudbu z obdobia socializmu. Môžete si tak zaspomínať na staré časy. V prípade, že nemáte na čo spomínať, pretože ste vtedy ešte neboli na svete, môžete si aspoň vychutnať sviatočnú atmosféru a trochu si vtedajšiu dobu priblížiť. 

Bližšie informácie o podujatiach nájdete na www.facebook.com/fstrnava a na plagáte. 


Miesto: Trnava
Dátum: 13.11.2017 - 11:00    17.11.2017 - 20:00

Zdroj: facebook.com/fstrnava


Dopravný servis
Cífer
Prekážka na ceste
00:17
Kukučínova
Iné nebezpečenstvo
00:14
Modranka
Prekážka na ceste
00:12
Poľná
Iné nebezpečenstvo
23:15
Hlavná
Policajná hliadka
23:12
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.