V okrese Dunajská Streda sa pohybovala čierna dodávka, dnu lákali deti pod zámienkou odvozu domov


Foto: V okrese Dunajská Streda sa pohybovala čierna dodávka, dnu lákali deti pod zámienkou odvozu domov Foto: Ilustračná - facebook/policiaslovakia

V okrese Dunajská Streda zaznamenala polícia v posledných dňoch prípady, v ktorých sa neznáme osoby snažili nalákať deti do dodávky.

V obci Horná Potôň sa pohybovala čierna dodávka bez evidenčných čísel. Osoby z nej sa deťom prihovárali a snažili sa ich pod zámienkou odvozu domov dostať dnu. Našťastie deti odmietli pomoc cudzích ľudí a do dodávky nenastúpili.

Ďalší podobný prípad zaznamenala polícia vo Veľkom Mederi, kde 11-ročný školák povedal rodičom, že cestou domov zo školy na bicykli ho na trase asi 500 metrov sledovala tmavá dodávka.

„Všetky získané informácie preverujú policajní kriminalisti po operatívnej línii. Policajti úzko spolupracujú s vedením školy v obci Horná Potôň, kde sa prijali po dohode s políciou viaceré preventívne opatrenia. Zároveň sme uvedené informácie poskytli aj školám v ostatných obvodoch okresu Dunajská Streda a v okrese Galanta,“ informuje polícia.


Polícia zároveň apeluje na rodičov, aby deti o situácii informovali a upozornili ich na nebezpečenstvo. Polícia tiež odporúča, aby sa deti pohybovali vo väčších skupinkách, menšie deti aby sprevádzala dospelá osoba.

V prípade, že sa situácia bude opakovať, bezodkladne volajte linku 158.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Polícia Slovenskej republiky