Župan TTSK sa stretol s predstaviteľmi obcí kraja v Dunajskej Strede, trápi ich tiež doprava a voda


Foto: Župan TTSK sa stretol s predstaviteľmi obcí kraja v Dunajskej Strede, trápi ich tiež doprava a voda Foto: facebook.com/TrnavskyKraj

Predstavitelia samosprávneho kraja pokračujú v sérií stretnutí s primátormi a starostami v okresoch kraja. V pondelok, 5. februára, sa stretli v podkrovných priestoroch radnice v Dunajskej Strede, ktoré navrhol známy architekt Imre Makovecz.

Po úvodných príhovoroch župana, vicežupanov a domáceho primátora Zoltána Hájosa diskusia pokračovala vstupmi všetkých 48 prítomných predstaviteľov jednotlivých obcí.

Medzi témami rozhovorov dominovala problematika dopravy, údržba cestnej infraštruktúry a výstavba cyklotrás. Problémom v tomto regióne je tiež preťaženie ciest v obciach nákladnou dopravou, čo súvisí s výstavbou rýchlostnej cesty R7.

Ďalšou témou bola téma podielových daní a tzv. cezpoľných obyvateľov, ktorí v obciach síce bývajú, ale nemajú v nich nahlásený tralý pobyt. Spoločným problémom všetkých okresov zatiaľ ostáva aj voda a jej čistota.  

„Po dohode s primátormi miest, na krajskej úrovni vznikne grémium primátorov pod názvom M17, ktoré sa bude zaoberať ich problematikou a schádzať sa bude dvakrát do roka,“ informoval TTSK.   


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Predstavitelia samosprávneho kraja poračujú v séri