10. ročník svetovej súťaže je tu, uzávierka prihlášok do Trienále plagátu Trnava je 1. mája 2018


Foto: 10. ročník svetovej súťaže je tu, uzávierka prihlášok do Trienále plagátu Trnava je 1. mája 2018 Foto: tpt.sk

V roku 2018 organizuje Galéria Jána Koniarka v Trnave už 10. ročník súťaže aktuálneho svetového plagátu Trienále plagátu Trnava. Súťaž sa v Trnave usporadúva od roku 1991. Je to svetovo rešpektované podujatie, najväčšie svojho druhu na Slovensku.

Už 1. februára2018 spustili výzvu na prihlasovanie plagátov vydaných v rokoch 2015 až 2018. Uzávierka prihlášok do súťaže je 1. mája 2018.

„Medzinárodná porota je zložená z piatich medzinárodne renomovaných odborníkov v oblasti plagátu, typografie a vizuálnej komunikácie. Alain Le Quernec (FRA), Eduardo Barrera Arambarri (MEX), Justyna Czerniakowska (POL), Yossi Lemel (ISR), Johanna Biľak (SVK/NLD). Finalisti budú známi 15. mája 2018,“ informuje Galéria Jána Koniarka.

Slávnostné otvorenie Trienále spojené s vyhlásením víťazov a udeľovaním cien je naplánované na 13. septembra 2018. Výstava potrvá do 25. novembra 2018.

Prezentácia súťažných kategórií sa uskutoční na viacerých miestach v Trnave a Bratislave, medzi nimi aj v Galérii Jána Koniarka v Trnave (v Kopplovej vile na Zelenom kríčku), v Synagóge - Centre súčasného umenia GJK v Trnave, v Západnom krídle Radnice mesta Trnava.

Kurátor a koordinátor projektu je Mgr. art. Robert Paršo.

Súťažné kategórie TPT 2018 :
A (profesionál) - plagáty profesionálnych autorov
B (študent) - plagáty študentov výtvarných odborov vysokých škôl: 


Plagáty sa ďalej delia na nasledovné kategórie:
A / B 1 reklamný plagát
A / B 2 kultúrno/spoločenský plagát
A / B 3 voľná téma a technika 

Na TPT 2018 sa udeľuje viacero významných cien: 
1. cena v kategórii A - Grand Prix TPT 2018, 
1. cena v kategógii B – Cena rektora VŠVU, 
Cena Ico-D, Master ́s Eye Awards, a iné. 

Organizátori 10. ročníka TPT využívajú dvadsaťročné renomé podujatia hlásiaceho sa k tradičným hodnotám, rešpektovaným medzinárodnou komunitou grafického dizajnu a súčasne prinášajú inovácie odrážajúce neustále meniaci sa charakter grafického dizajnu.

Súčasťou TPT 2018 bude rad sprievodných podujatí a aktivít, menších výstav, prednášok a workshopov usporiadaných v rovnakom čase aj v iných mestách na Slovensku označených značkou TPT 2018 +.

Hlavnými organizátormi TPT 2018 sú:
Galéria Jána Koniarka v Trnave a Trnavský samosprávny kraj v spolupráci s Vysokou školou výtvarných umení v Bratislave, Mestom Trnava, O. Z. POSTER a O. Z. PUBLIKUM.SK.
Odborná spolupráca – Slovenské centrum dizajnu v Bratislave.
Záštita – Medzinárodná rada ico-D. 

Podmienky súťaže nájdete aj na stránke TPT.sk. 

V prípade záujmu o registráciu môžete využiť online formulár na stránke TPT.sk.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Galéria Jána Koniarka