Poslanci TTSK sa na zasadnutí Zastupiteľstva zhodli na úprave rozpočtu, viac investujú do projektov


Foto: Poslanci TTSK sa na zasadnutí Zastupiteľstva zhodli na úprave rozpočtu, viac investujú do projektov Foto: Trnavský samosprávny kraj

14. februára sa všetkých 40 poslancov Trnavského samosprávneho kraja stretlo na 3. riadnom zasadnutí Zastupiteľstva.  Zásadnou zmenou bola úprava rozpočtu kraja.

 „Register investícií bol upravený do podoby, ktorú sme schválili na poslednom zastupiteľstve. Pracovať budeme síce s nižšou sumou, ale bude využitá zmysluplne a účelne. Opravovať sa budú nielen cesty, ale aj školy či domovy sociálnych služieb,” povedal župan Jozef Viskupič.


Poslanci upravili aj položku, ktorá poteší predovšetkým žiadateľov o dotácie na rôzne projekty. Kým v minulom roku vyčlenili poslanci na tento účel 300 000 eur, tento rok je to až 600 000 eur. O dotácie sa môžete uchádzať v oblasti športu, kultúry a pri podpore zdravia.

„Zmena je urobená v rámci grantovej schémy. Táto kapitola sa zvýši dvojnásobne a zmenšili sme počet grantových schém na tri, pričom každá má kapacitu 200 tisíc eur. Končíme s nezmyslenými dvoj a trojstoeurovými podporami, najmenšia položka bude 500 eur. Znížili sme aj spoluúčasť, máme 25-percentnú pri samosprávach a päť percent pri fyzických osobách. Strop nemáme, našou ambíciou je okrem menších projektov podporiť aj väčšie nápady,” objasnil župan.

Poslanci sa oboznámili aj so správou Hlavnej kontrolórky Kvetoslavy Tibenskej a vypočuli si správu riaditeľa Krajského riaditeľstva policajného zboru v Trnave Patrika Kupca o bezpečnostnej situácii v Trnavskom kraji za rok 2017 ako aj vyhodnotenie zásahovej Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru Vojtech Valkovič.


Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Trnavský samosprávny kraj