Zmierenie, alebo Dobrodružstvo pri obžinkoch vás opäť čaká v Divadle Jána Palárika v Trnave


Foto: Zmierenie, alebo Dobrodružstvo pri obžinkoch vás opäť čaká v Divadle Jána Palárika v Trnave Foto: Divadlo Jána Palárika v Trnave

Milovníkov kvality a slovenskej divadelnej klasiky čaká už 20. júna v Divadle Jána Palárika v Trnave hra Zmierenie, alebo Dobrodružstvo pri obžinkoch.

Trojdejstvová veselohra je založená na dobrodružstve predstieranej identity. Vítanie mladého baróna Ľudovíta Kostrovického, potencionálneho ženícha, sa deje vo výraznom napätí. Mladý barón si vymení rolu so svojim priateľom a predstiera, že je inžinier. Miluša spolu s grófkou prichystajú na mladých mužov podobný úskok. Grófka je na obžinkovej slávnosti dievčaťom z ľudu a Miluša hrá rolu národne uvedomelej grófky.

Falošná identita je v hre zdrojom viacerých komických výstupov a niekedy aj dobrodružných ľúbostných avantúr, ktoré napriek zdanlivo neriešiteľným konfliktom spejú k zmiereniu a happyendu.

Réžia: Ján Sládeček. Dramaturgia: Martin Timko. Scéna: Jaroslav Valek. Kostýmy: Jaroslav a Miroslav Daubravovci.  

Hrajú: Petra Blesáková, Ján Topľanský, Silvia Holečková/Edita Borsová a.h., Mária Jedľovská/Ingrid Filanová a.h., Tibor Vokoun/Vladimír Jedľovský, Tomáš Mosný/Peter Trník a.h., Miroslav Beňuš, Greor Hološka a.h./Michal Blaho a.h., Michal Monček a.h.

Miesto: Divadlo Jána Palárika v Trnave, Veľká sála
Dátum: 20.06.2018 - 10:00


Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Divadlo Jána Palárika v Trnave