V Západoslovenskom múzeu si môžete pozrieť výstavu tvorby Detského výtvarného ateliéru pri SZŠ Besst


Foto: V Západoslovenskom múzeu si môžete pozrieť výstavu tvorby Detského výtvarného ateliéru pri SZŠ Besst Foto: Západoslovenské múzeum v Trnave

V Západoslovenskom múzeu sa otvára nová výstava, ktorá verejnosti sprostredkuje prácu mladých a talentovaných žiakov z Detského výtvarného ateliéru pri Súkromnej základnej škole Besst v Trnave.

Od 3. do 21. mája si môžete prísť pozrieť to najlepšie z tvorby šikovných detí.

Výstavu tvoria práce žiakov 1. až 7. ročníka. Deti vytvorili tieto diela v rámci voľnočasových výtvarných aktivít pod vedením koordinátorky ateliéru PaedDr. Adely Meliškovej Dojčanovej a lektorov Bc. Evy Vokounovej a Ing. Jozefa Valoviča.

Výtvarný ateliér je pilotným projektom SZŠ Besst, ktorý iniciovala skupina lektorov, aby podporila vzdelávanie detí v oblasti umenia a kultúry, a tiež rozvíjala ich manuálne zručnosti. Ateliér otvorili pre všetky deti, ktoré majú chuť tvoriť a chcú spoznávať rôzne výtvarné techniky. Postupne vystriedajú kresbu, maľbu, kašírovanie, linorez a modelovanie.


Výstava Detského výtvarného ateliéru je prístupná všetkým návštevníkom počas bežných otváracích hodín múzea, a to v utorok - piatok od 8:00 do 17:00, v sobotu a nedeľu od 11:00 do 17:00.Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo
Miesto: Západoslovenské múzeum v Trnave
Dátum: 03.05.2018 - 10:00    21.05.2018 - 17:00


Prečítajte si viac:Zdroj: Západoslovenské múzeum v Trnave